גוגל (Google) פרסמה בבלוג החברה על תכונה חדשה למסייעת הוירטואלית שלה, ה-Google Assistant המאפשרת לספק למשתמש לוח זמנים ויזואלי למעקב אחר אירועים אישיים.

התכונה החדשה הנקראת Visual Overview (תקשורת חזותית), מזכירה יכולת דומה שראינו בעבר ב-Google Now, המנגיש שורה של נתונים מותאמים אישית למשתמש ושימושיים ומעקב אחר מועדים שונים, לוחות זמנים ומגוון אירועים מתמשכים.

הגישה לתכונה החדשה תתאפשר באמצעות כפתור ייעודי המופיע בצד ימין בעת הפעלת המסייעת הוירטואלית. בממשק המוצג בגלילה ניתן לצפות במגוון של נתונים – החל משעות טיסה, חשבונות, הודעות ועד הזמנות למסעדות ופגישות מתוזמנות. המסייעת תדע לשלב גם את המידע הנ"ל יחד עם כל ההערות והרשימות המופיעות ביישומים אחרים, ביניהם Google Keep, Any.do ו־Todoist. כמו־כן, ביכולתה להציג את הזמן הדרוש עבור הנסיעה היומית של המשתמש, בהתאם לכלי התחבורה.

המידע המוצג בסדר היום באופן כרונולוגי וישתנה בהתאם לאופן השימוש של המשתמש ב־Google Assistant, מיקומו והזמן הנוכחי. במכשירים המריצים את מערכת ההפעלה iOS, העדכונים האישיים יוצגו מיד עם פתיחת המסייעת הוירטואלית. יתרה מכך, הרשימה עתידה להתרחב ולכלול המלצות למוסיקה, פודקאסטים, סרטים קרובים, ואפילו את המניות אחריהן המשתמש עוקב.

התכונה, הזמינה במכשירי Android ו־iOS החל משבוע זה, ותהיה זמינה בכל השפות הנתמכות על ידי המסייעת הוירטואלית.