וואן פלוס (OnePlus) אישרה במהלך סוף השבוע כי העוזרת החדשה של גוגל, ה-Google Assistant, תהיה זמינה כעת גם במכשירי הדגל שלה – OnePlus 3 ו-OnePlus 3T. החברה צייצה בטוויטר תמונה מונפשת של העוזרת, ובישרה כי היא זמינה במכשיריה ושאלה את הגולשים מהו הדבר הכי מוזר שאי פעם ביקשו ממנה.

בהתחשב בכך שבתחילת החודש השיקה גוגל רשמית את העוזרת גם במכשירי אנדרואיד שמריצים את גרסת אנדרואיד 6.0 ומעלה, הצעד הזה אינו מפתיע במיוחד. Google Assistant מחליפה למעשה את Google Now במכשירי האנדרואיד, וצורת ההפעלה היא דומה: או באמצעות לחיצה כפולה על מקש הבית, או באמצעות הפקודה הקולית "OK, Google".

ההבדל היחיד בעצם הוא באופן העבודה שלה והשילוב של אינטליגנציה מלאכותית, אשר גוגל פיתחה עבורה. בזכותם היא נחשבת לחכמה יותר ומסוגלת להבין את השפה הטבעית, להבין את הקשר השיחה ואת הצורך של המשתמש בזמן אמת. כך, לדוגמה, אם אנחנו מנהלים שיחה עם חבר באפליקציית מסרים כזו או אחרת, לחיצה כפולה על כפתור הבית תפעיל את העוזרת שמצידה תסרוק את השיחה ותציע הקשר רלוונטי, כמו הוראות הגעה או שעות פתיחה של מסעדה. אפשר גם לבקש מהעוזרת לשלוח הודעה לאיש קשר מסוים, לא משנה באיזה שירות הודעות אנו משתמשים.

קרא עוד:  רשמי: OnePlus 7T Pro עם מראה מוכר וחומרה משופרת

Google Assistant משולבת גם ברמקול הביתי Google Home, כמו גם במכשירי מחשוב לביש שמריצים את מערכת ההפעלה Android Wear 2.0. סביר להניח שנראה אותה צצה ומופיעה בשלל מכשירים שונים בהמשך השנה.