תכונת "מצב מתורגמן" (Interpreter Mode) בסייענית הדיגיטלית של גוגל (Google Assistant), שעד כה היה זמין רק בדגמי אוזניות מסוימים ובמסכים חכמים, יופעל מעתה בכל מכשירי האנדרואיד ו-iPhone התומכים באפליקציה. מדובר בתכונה שימושית במיוחד בזמן טיולים בחו"ל, שכן הוא מאפשר ניהול שיחה טבעית המתורגמת בזמן האמת בין 44 שפות שונות, בהן אנגלית, יפנית, סינית (מנדרינית), גרמנית, רוסית ועוד, אולם כרגע אין תמיכה בעברית.

בכדי להפעיל את תכונת התרגום, פשוט מבקשים מהסייענית של גוגל באמצעות פקודה כדוגמת "עזרי לי לדבר ברוסית" (Hey Google, help me speak Russian) או "תרגמי עבורי לאנגלית" (Hey Google, Translate for me to English). שפת המקור לתרגום נקבעת לפי שפת הממשק של מערכת ההפעלה, כך לדוגמא שבמכשיר המציג ממשק באנגלית יתורגמו המשפטים הנאמרים מאנגלית לשפה המבוקשת, והתגובות יתורגמו בחזרה לאנגלית.

google assistant interpreter mode on mobile

בנוסף לתרגום אוטומטי של המילים הנאמרות, מציגה המסייעת של גוגל גם תגובות אפשריות בכדי לזרז את השיחה. בנוסף, ניתן גם להקליד מילים ומשפטים בכדי לתרגם אותן. התכונה עושה את דרכה בהדרגה כעת למכשירים בכל העולם, ואינה דורשת עדכון תוכנה כלשהו כדי להשתמש בה.