כצפוי, הקדישה גוגל (Google) חלק ניכר ממצגת הפתיחה של כנס I/O 2018 לאינטליגנציה מלאכותית, ובפרט למסייעת הדיגיטלית של החברה (Google Assistant) המותקנת בלמעלה מ-500 מיליון מכשירים ברחבי העולם. במהלך החודשים הקרובים צפויה המסייעת לזכות במספר תכונות חדשות, שהוצגו על במת הכנס.

בטווח הקרוב, יוכלו משתמשי האפליקציה לבחור מבין שישה קולות חדשים, בהם קולו של הזמר האמריקני ג׳ון לג׳נד. להורים המעוניינים לחנך את ילדיהם בנימוסים טובים תציע החברה תכונה בשם ״Pretty Please״, שלא תאפשר מענה להוראות קוליות מבלי שמבקשים ממנה יפה.

מאוחר יותר השנה, תגיע המסייעת גם לאפליקציית המפות של גוגל, Google Maps. בעקבות השילוב המתבקש, יוכלו המשתמשים לבקש מהמסייעת לשתף את זמן ההגעה המשוער עם חברים, לנגן שיר ברקע, וליהנות מכל התכונות השונות של אפליקציית הניווט בהפעלה בפקודות קוליות.

אולם ההדגמה המרשימה ביותר הייתה זו של Google Duplex, תכונה טכנולוגית שאותה גוגל לא מצפה להשיק בקרוב, אך חושפת יכולת חדשה ומדהימה בעבור המסייעת הדיגיטלית – קביעת תורים בבתי עסק באמצעות שיחה טלפונית. שתי הקלטות של שיחות כאלה הושמעו במהלך האירוע, ובשתיהן הצליחה האינטליגנציה המלאכותית של גוגל לשוחח באופן אנושי לחלוטין, להגיב באופן דינאמי להתפתחויות בלתי צפויות בשיחה, ובסופו של דבר לבצע את המטלה שנתבקשה להשלים.

מאחר ולמאזין קשה לזהות כי מדובר במערכת ממוחשבת, מבהירים בגוגל כי אחד האתגרים שאותם תנסה החברה לפתור הוא כיצד ליידע את כל המשתתפים בשיחה כי הם מדברים, למעשה, עם אינטליגנציה מלאכותית.

קרא עוד:  בלאק פריידיי 2019 מתחיל עכשיו: כל המבצעים באמזון ועוד (מתעדכן)