היצרנית הסינית וואווי (Huawei) נמצאת בשלב מתקדם בפיתוח אפליקציית סייען דיגיטלי, שתציע ללקוחותיה שירותים דומים לאלו של אלקסה (Alexa) מבית אמאזון (Amazon), הסייען של גוגל (Google Assistant) או סירי (Siri) מבית אפל (Apple). באתר XDA-Developers מדווחים על כמה מיכולות האפליקציה הזו, שעשויה להיות מוצר התוכנה המשמעותי ביותר שאותו השיקה וואווי עד היום.

האפליקציה החדשה, HiAssistant שמה, נתמכת על ידי פלטפורמת אינטליגנציה מלאכותית שפותחה על ידי וואווי באופן עצמאי, לרבות ניצול יחידת העיבוד הכלולה בשבב ה-Kirin 970 ומאפשרת חישובי למידת מכונה (Machine Learning) מהירים במיוחד.

האפליקציה תומכת בשליטה קולית מלאה בפונקציות המכשיר, לרבות צילום והפעלת אפליקציית, כמו גם זיהוי פנים ואובייקטים. ניתן גם לשלוח באמצעותה הודעות לאפליקציות הפופולריות בשוק הסיני, כדוגמת WeChat ו-QQ, ואף להעביר תשלומים לחברים ישירות לחשבון הבנק האישי.

בדומה לאלקסה, HiAssistant תאפשר אפילו לערוך קניות באמצעות פקודות קוליות פשוטות, דרך רשתות השיווק המובילות באסיה. אולם האינטגרציה העמוקה הזו עם ספקי שירות בסין מעידה גם על כוונותיה של וואווי בשלב זה – להשיק את השירות בעבור הקהל המקומי שלה, ולהוסיף לעבוד ביחד עם גוגל ואמאזון במכשירים המיועדים לשוק הגלובלי.