וודאי יצא לכם להיתקל בעת חיפוש בגוגל (Google) במשפט "בתגובה למספר תלונות שקיבלנו במסגרת חוק זכויות היוצרים של US Digital Millennium, הסרנו 5 תוצאות מהדף הזה". מתברר שבמהלך שנת 2015 זה קרה יותר מ-560 מיליון פעם, עלייה של כ-60 אחוזים מהשנה שעברה.

מדובר על אתרים או לינקים שמפרים זכויות היוצרים של אמנים, מפיקים וחברות מסחריות שפונות לגוגל ומבקשות שהלינק לא יופיע בתוצאות החיפוש שלה – לרוב כי מדובר בניסיון להורדה לעותקים פיראטיים או קבצים לא חוקיים. גוגל מגלה שאכן, רוב הבקשות הללו מגיעות מתעשיית הסרטים והמוזיקה, וברוב המקרים היא אכן מסירה את הלינקים הללו מתוצאות החיפוש, אך יש גם מקרים שבהם היא לא נוקטת בכל פעולה שהיא אם היא מכריעה שלא מדובר בהפרה.

עוד חושפת גוגל כי בקשות רבות במיוחד נתקבלו מלינקים של אתרי chomikuj.pl, rapidgator.net ו-uploaded.net, כלומר אתרי שיתוף קבצים. בנוסף טוענת גוגל כי בקשות שמקבלות אצלה מטופלות בפחות מ-6 שעות, וכי היא מתנגדת להסרה של דומיינים שלמים כדי לא ליצור צנזורה חמורה מדי.

2015 הייתה השנה הראשונה שבה מספר הפניות עקף מספר של חצי ביליון בתקופה של 12 חודשים. כמו כן, החברה שביקשה להסיר הכי הרבה לינקים שנה הייתה חברת המוזיקה הבריטית BPI, עם יותר מ-65 מיליון בקשות.

קרא עוד:  בכיר במוזילה: גוגל מחבלת בכוונה במתחרים