כמה חודשים לאחר שסיפרה שהיא מתכוונת להתחיל לשלב תכונות מציאות רבודה (AR) באפליקציית המפות שלה, גוגל (Google) החלה לשחרר את היכולת החדשה, אבל באופן מוגבל.

לפי דיווח ב-Wall Street Journal, האפשרות הזו זמינה רק עבור אלו שמוגדרים בידי החברה כ-'מדריכים מקומיים', שהם למעשה בוחני בטה מקרב הקהילה שקשורה לפיתוח של תחום המיפוי בגוגל. זו הודיעה שיש צורך בעוד בדיקות נוספות לפני שהתכונה הזו תשולב באופן סופי באפליקציה כך שהיא תהיה זמינה לכולם.

התכונה החדשה משתמשת במצלמה וב-GPS כדי לספק הכוונה בסגנון של מציאות רבודה, כאמור, כדי לספק נתיב מדויק יותר במיוחד להולכי רגל. התצוגה כוללת שילוב של מפה עם מה שהמצלמה מציגה עם הוראות ברורות לאן ללכת, כולל חצים תלת-ממדיים שמהבהבים מעל התמונה.

לפי הדיווחים, כדי למנוע מצב בו כל הזמן הולכים עם המכשיר מול הפנים, לאחר זמן מה, קצר למדי, האפליקציה במצב המציאות הרבודה גורמת להחשכת המסך בכדי לכפות על המשתמש להוריד את הטלפון מטה ולהביט אל העולם באמצעות העיניים שלו ישירות ולא דרך מסך הטלפון – וכן, זה כמובן גם עוזר לחסוך קצת סוללה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.