משקפי המציאות המדומה של לנובו

גוגל (Google) רוצה להגדיל את היצע התכנים הקיים כיום במציאות מדומה (VR) על ידי השקת פורמט וידאו חדש בשם VR180. החברה מאמינה כי הפורמט החדש יסייע למפתחים, יוצרי התוכן והיצרניות ליצור תכנים המותאמים למציאות מדומה ב-180 מעלות.

גוגל פיתחה את הפורמט בשיתוף צוות Daydream View שאחראי כזכור על פלטפורמת המציאות המדומה המוטמעת במערכת האנדרואיד במספר מכשירים מצומצם יחסית. המטרה של VR180 בהיבט התוכן הוא לספק פתרון של צפייה מותאמת לכל סוגי המכשירים היום, גם במובייל וגם במחשבים שולחניים או בכל פלטפורמה אחרת שדרכה הוא נצפה.

סוגייה נוספת שבא הפורמט לפתור היא איכות התמונה אשר כיום נחשבת לנמוכה יחסית. מלבד זאת VR180 יספק פתרון להזרמת וידאו במציאות מדומה בשידור חי, מבלי הצורך ליוצרי התוכן לבצע התאמות של התמונה ספציפית לפלטפורמה שבה הא מוצג. גם עריכת הוידאו תיעשה בצורה פשוטה והפורמט ייתמך בתוכנות עריכה סטנדרטיות כמו ב-Adobe Premiere Pro ואחרות.

צילום סרטונים ב-180 מעלות קל יותר למימוש מאשר 360 מעלות ומספיק רק עדשה רחבה אחת כדי לצלם. כך אפשר להסיק כי בעתיד נוכל לראות לא רק מצלמות ייעודיות, אלא גם שילוב יכולות שכאלה במכשירים הניידים.

הפורמט VR180 ייתמך תחילה באתר שיתוף הסרטונים יוטיוב (YouTube) של גוגל עצמה, וכן בהמשך יגיעו גם מצלמות שיוכלו לצלם בקידוד VR180. מגוון יצרניות הצהירו שישיקו מוצרים בניהם LG, לנובו (Lenovo) ו-Yi Technologies, חברת הבת של שאומי (Xiaomi) המייצרת מצלמות מוזלות. גוגל תשיק גם תוכנית הסמכה ליצרניות ושותפות שיוכלו לייצר מוצרים המותאמים לפורמט VR180. כמובן שגם משקפיים חדשים יגיעו בקרוב לשוק.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play

יש גם כמה סרטונים שגוגל העלתה כדי להדגים את היכולות של VR180, משקפיים נדרשים.