יחד עם זוג מכשירי הנקסוס (Nexus) החדשים, ה-Nexus 5X ו-Nexus 6P, גוגל (Google) הכריזה אמש על מחשב-לוח, בעל מיתוג שונה, הכירו את ה-Pixel C.

בניגוד למחשבי ה-Pixel הקודמים בסדרה אשר היו מבוססים על מערכת ההפעלה Chrome OS, עתה ה-Pixel C מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) או ליתר דיוק על גרסה 6.0 'מרשמלו׳. ה-C בשם הוא קיצור ל-Convertible, בעקבות אביזר המקלדת הנשלפת שניתן לחבר אל מחשב הלוח כאשר זו מתחברת אל מחשב הלוח באופן אלחוטי בקישוריות בלוטות׳. למעשה, זהו מחשב 2 ב-1 ונראה כמו ה-Surface של מיקרוסופט, רק המעניין הוא שגוגל בחרה לקדם את מערכת האנדרואיד לתחום המחשבים הניידים.

מפרט ה-Pixel C כולל את שבב NVIDIA Tegra X1, מעבד-גרפי של Maxwell, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 3 ג'יגה-בייט, מסך בגודל 10.2-אינץ׳ באבחנה של 2560×1800 פיקסלים מה שמעניק למסך צפיפות פיקסלים של 308 פיקסלים-לאינץ׳ ובהירות מרבית של 500 nits. גוף ה-Pixel C עשוי אלומניום, כולל ארבעה רמקולים, תומך בהטענה אלחוטית וכולל מחבר USB Type-C.

מחשב הלוח יהיה זמין בשתי גרסאות בעלות נפח של 32 או 64 גיגה-בייט בתג מחיר של 499 או 599 דולר, בהתאמה. כיסוי המקלדת זמין לרכישה ב-149 דולר. על-פי החברה ה-Pixel C והמקלדת יהיו זמינים לרכישה בחודשים הקרובים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.