זו הייתה אמורה להיות אחת ההכרזות המפתיעות ב-Google I/O, כנס המפתחים השנתי של גוגל (Google), אך השמועות שקדמו לאירוע גרעו במקצת מגורם ההפתעה, כאשר כצפוי בכנס הוכרזו על צמד מכשירים מוזלים – Pixel 3A ו-Pixel 3A XL במחיר נגיש המתחיל מ-399 דולרים.

כיאה לקו מכשירי ה-Pixel, בגוגל לא התפשרו על תחום הצילום ולכן צמד דגמי Pixel 3A ו-Pixel 3A XL מצויידים באותם חיישני צילום של דגם ה-Pixel 3 היקר יותר: עם מצלמה ראשית באבחנה של 12.2 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.8 ומצלמה קדמית באבחנה של 8 מגה-פיקסל. המצלמה משלבת את ה-Super Res Zoom, היכולת להתמקד באזור מסויים בזכות בינה מלאכותית, Portrait Mode ליצירת תמונות עם אפקט בוקה וכן Night Sight לצילום לילי.

על בימת הכנס גוגל אף שיגרה עקיצה לכיוונה של אפל (Apple), כשהודגם כיצד מכשיר ה-Pixel 3A מצליח להפיק תמונות לילה טובות יותר בהשוואה למכשיר ה-iPhone Xr שיקר ממנו פי כמה.

מעבר למערך הצילום, שאר המפרט הטכני של המכשירים המוזלים צנוע יותר בהשוואה לדגמים היקרים בסדרה: הם מבוססים על מערכת על שבב מסוג Snapdragon 670 של קוואלקום (Quallcom), זיכרון עבודה 4 גיגה-בייט, נפח אחסן מירבי של 64 גיגה-בייט.

ההבדל הבולט בין השניים, כיאה לשמם, הוא גודל המסך. Pixel 3A נושא מסך של 5.6 אינץ' ואילו Pixel 3A XL נושא מסך 6 אינץ'. שניהם מסוג Full HD+ OLED. הבדל נוסף הוא בסוללה, שבקיבולת של 3,000 או 3,700 מיליאמפר בהתאמה.

מבחינת פשרות נוספות אפשר למנות את העיצוב, שכן אלה מגיעים בגוף עשוי פלסטיק במקום זכוכית, הם אינם תומכים בטעינה אלחוטית, אינם עמידים בפני מים אך כן מצויידים במחבר אוזניות אנלוגי 3.5 מ"מ. כיאה למכשירי Pixel הם יזכו לעדכונים שוטפים, הכוללים עדכוני מערכת הפעלה ועדכוני אבטחה, למשך תקופה של שלוש שנים.

ה-Pixel 3A ו-3A XL זמינים לרכישה כבר עתה בארצות הברית ובשווקים נבחרים במחיר של 399 ו-479 דולרים, בהתאמה.

השוואת מפרטים ראש בראש: Pixel 3a מול Pixel 3a XL

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.