לצד ההכרזות המרכזיות של גוגל (Google) הערב (ג') בדבר מכשירי ה-Nexus החדשים, הכריזה החברה גם על הדור הבא של מזרימי המדיה שלה – הכרומקאסט (Chromecast). ליתר דיוק, הכריזה החברה על שני התקנים, האחד משמש כמזרים וידאו משופר והשני כמזרים אודיו. מלבד המחיר בארה"ב שנשאר 35 דולרים, שינתה החברה את העיצוב ושיפרה רבות את הביצועים.

מהירות הזרמת הוידאו של הכרומקאסט החדש השתפרה בכמה היבטים: ראשית, בזכות שלוש אנטנות ותוספת תמיכה בתקן Wi-Fi 802.11ac, ניתן להזרים וידאו ברזולוציה גבוהה יותר ביחס לדור הראשון וזאת עם הפסקות אגירה (buffering) מעטות. בנוסף, תכונת ה-Fast Play תאפשר להתקן לטעון מראש תוכן בזמן שזה מזרים תוכן אחר. לדוגמה, בצפייה בסדרת תוכניות ניתן יהיה לצפות בפרק הראשון וההתקן יטען במקביל את הפרק הבא.

גוגל גם אישרה הערב כי ניתן יהיה להזרים תכנים מ-Spotify ומאפליקציות תוכן מוכרות נוספות. גם משחק הציפורים הכועסות (Angry Birds) מובנה בהתקן החדש וכפי שדיווחנו, שירות גוגל תמונות (Google Photos) יכלול תמיכה מלאה בעבודה עם הכרומקאסט החדש.

http://www.youtube.com/watch?v=yX6Kkq7hPJY&feature=youtu.be

מבחינה עיצובית עבר הכרומקאסט שינוי משמעותי: הוא יהיה עגול ויכלול כבל HDMI מובנה, כך שגם אם מחוברים לטלוויזיה מספר מקורות בחיבור HDMI, חיבור הכרומקאסט לטלוויזיה יתבצע ביתר קלות בהשוואה לחיבור ה"סטיק" שאפיין את הדור הראשון.

ההתקן שיזרים את האודיו שלכם

chromecast Audioעוד הציגו הערב גוגל את Chromecast Audio – התקן להזרמת אודיו. ההתקן מתחבר לרמקולים או למערכות שמע באמצעות כבל 3.5 מ"מ, יציאה אופטית או יציאות RCA. באמצעותו ניתן יהיה להזרים אודיו לאותן מערכות שמע בדומה לדרך בה הדבר נעשה בכרומקאסט המוכר.

ההתקן החדש יתמוך בפלטפורמות הזרמת האודיו השונות, ביניהן גם אפליקציית Play Music של גוגל ואפליקציית הרדיו TuneIn.

התקן הזרמת הוידאו יגיעו בצבעי לימון, אדום או שחור. מחירם של שני ההתקנים יעמוד בארה"ב על 35 דולרים ברכישה דרך חנויות מקומיות: Google Store, בסט ביי או וול מארט. האם יגיעו לישראל? אין לדעת, אך אם נסתמך על הדור הראשון, יתכן כי נצטרך לייבא אותם בייבוא אישי.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.