גוגל (Google) הודיעה על פתיחת האפשרות להדהות באתרי אינטרנט ללא צורך בסיסמה, תוך שימוש באותה דרך שהמשתמש בחר לפתיחת מסך הנעילה בטלפון החכם, כולל בטביעת אצבע.

בכניסה לשירות תומך בדפדפן Chrome לאנדרואיד מופיע חלון שמבקש מהמשתמש לבצע את הליך הזיהוי שמשמש אותו לפתיחת מסך הנעילה של הטלפון – סריקת טביעת אצבע, כאמור, תבנית גרפית או סיסמה. הפרטים הללו לא נשלחים כלל לשרת, אלא נשארים במכשיר בלבד, והאתר או השירות מקבל רק קוד מוצפן המוכיח שבעל המכשיר אימת את זהותו באמצעי הרגיל המשמש אותו לפתיחת מסך הנעילה.

גוגל מציינת כי עד כה שימוש בזיהוי ביומטרי היה אפשרי רק באפליקציות, אך לא בעת גלישה באתרים. בנוסף, היא מדגישה כי כל אפליקציה שמשתמש הזדהה מולה פעם אחת בעזרת טביעת אצבע – האתר שלה יתמוך בהזדהות בעזרת אותה טביעת אצבע.

עם זאת, עוד מוקדם לשמוח. כרגע האפשרות החדשה זמינה רק במכשירי סדרת Pixel של גוגל, וככל הנראה רק לשירות זכירת הסיסמאות של גוגל. כמו כן, ההזדהות המבוססת על אמצעי הנעילה של המכשיר לא יעבוד אם המשתמש הפעיל את שירות הסנכרון של Chrome ונתן לו סיסמה נפרדת. עם זאת, החברה אמרה כי כבר בקרוב היא תאפשר את הגדרת השימוש הזו עבור כל המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה Android Nougat 7.0 ומעלה. יש להניח כי אתרים של חברות אחרות יתחילו לתמוך באפשרות החדשה תוך זמן קצר.