השמועות סביב ההכרזה הבאה נפוצו לא פעם ברשת, אך נכונותן נשארה מפוקפקת, עד היום. גוגל הכריזה בכנס Google I/O, בצעד (לא כל כך) מפתיע, שהדפדפן המצליח והפופולרי ביותר כיום במחשבים השולחניים, ה-Google Chrome, בדרך  למכשירים מבוססי iOS.

אז השמועות מתבררות כנכונות, וגוגל מחליטה להביא קרב רציני לדפדפן ה-Safari אשר מוטמע במכשירי אפל כברירת מחדל.  היכולת המנצחת של הדפדפן של גוגל על פני זה של אפל היא האפשרות לסנכרון בין מכשירים, כך שאם התחלנו גלישה באתר מסויים במחשב, נוכל להמשיך בדיוק מהיכן שעצרנו על דפדפן Chrome במכשיר הנייד. הדפדפן הוצג באירוע ה-Google I/O על גבי ה-iPhone 4 וה-4S וגם על גבי ה-iPad 3 כשהוא מבצע את כל הפונקציות המוכרות.

נראה שלמרות כוונותיה של אפל להפסיק את מערכת היחסים שלה עם גוגל, החברה תלחם כמה שתוכל על מנת שלא לאבד נתח שוק גדול שכזה. האם דפדפן ה-Chrome יהיה דפדפן ברירת המחדל גם לסמארטפון מעתה והלאה? על זה נוכל לענות לכם רק בעוד כמה שעות, מאוחר יותר היום, כאשר ישוחרר הדפדפן לחנות ה-AppStore. (עדכון: לא, הוא לא מבקש להיות הדפדפן הראשון, וגם לינק לחנות)

יוצא מבטא
בגרסת האנדרואיד גוגל מכריזה כי הדפדפן שהושק לפני מספר חודשים בגרסת בטא, שונה היום והפך לדפדפן רשמי בגרסתו המלאה בגוגל פליי. עדיין גוגל מגבילה להריץ את הדפדפן רק לבעלי גרסאות ICS, ולגבי החידושים היא מציינת שיפור ניכר בביצועים ותיקוני באגים הקשורים ליציבות, וכן עדכון ממשק המשתמש שהופך את הדפדפן לידידותי יותר.