העדכון הקרוב ל-Android Wear יהפוך את השעון החכם לשימושי יותר כשגוגל מוסיפה תמיכה במסכי שעון (Watch Face) אינטראקטיביים לצד יכולות חדשות נוספות.

בבלוג האנדרואיד הרשמי גוגל הכריזה על מספר אפשרויות חדשות אותם יקבלו שעוני Android Wear, גרסת אנדרואיד המיועדת לשעונים חכמים. בגרסה החדשה גוגל הוסיפה תמיכה במסכי שעון אינטראקטיבים – כך שלא רק ניתן להתאים אישית את מראה השעון אלא מסכי שעון שהם כמעט יישומונים משל עצמם המציגים מידע נוסף המשתנה בהתאם לבחירת המשתמש.

עד כה מסכי השעון היו מוגבלים ביכולות שלהם והיה ניתן להציג מידע נוסף אך זה לא היה מאפשר לשנות אותו. כעת עם מסכי השעון האינטראקטיביים ניתן לראות את כמות הצעדים שנעשו היום, לא אפשרות חדשה כלל, אך בלחיצה על המסך תוחלף התצוגה ותציג את הקלוריות שנשרפו או את מספר הקילומטרים אותם ׳גמע׳ עונד השעון.

יכולת נוספת היא Together המאפשרת לשני בעלי שעונים או בני זוג לשתף אחד את השני עם שרבוטים, תמונות או חייכני אימוג׳י ואף מאפשרת לשתף אחד את השני בנעשה ברגע זה – כך שאם אחד מהחברים לדוגמה באימון, יופיע בשעון השני סמליל הכושר או במידה ואחנו בדרכים, על השעון השני יופיע סמליל של רכב. על-מנת להשתמש ביכולת ה-Together על בני הזוג לזווג מראש בין השעונים.


בגרסה החדשה ישולב יישום התרגום (Google Translate) והוא אינו צריך להיות מותקן על מכשיר הטלפון של המשתמש מראש. היישום מאפשר לתרגם דיבור, יכולת שכבר קיימת ביישום הטלפוני, אך היישום המוטמע בשעון יתרגם את הדיבור לשפה אחרת בעת סיבוב של הזרוע לעבר משתמש אחר וחוזר-חלילה.

קרא עוד:  גוגל רומזת על Play Pass, שירות המשחקים שלה לאנדרואיד

בהודעה גוגל לא ציינה תאריך מדויק לקבל העדכון, אך כן אמרה כי הוא יגיע אל שעוני ה-Android Wear בשבועות הקרובים.