ניהול רשימת קניות או תזכורות אחרות היא תכונה די בסיסית עבור סייענית דיגיטלית, אולם זו של גוגל (Google) התקשתה עד כה במשימה והציעה תמיכה מוגבלת בלבד באפליקציות שונות. כעת הכריזה החברה כי הסייענית Google Assistant תומכת מעתה בשמירה של תזכורות ורעיונות בארבע אפליקציות שונות.

גוגל תומכת כמובן ב-Google Keep אותה היא עצמה מפתחת, אולם גם ב-AnyList, ב-Any.Do הישראלית, ובאפליקציית רשימת הקניות הפופולרית Bring. בכל אחת מהן ניתן ליצור רשימות ולהוסיף אליהן פריטים באמצעות פקודות קוליות, וגם להאזין לרשימות ולפתקים שנוצרו בעבר – כולל ישירות דרך האפליקציה ולפני חיבורה לסייענית.

כרגיל אצל גוגל בכל הנוגע לסייענית הדיגיטלית, מקפידה החברה שלא להעניק למוצריה שלה קדימות יוצאת דופן והמשתמש מוזמן לבחור עם איזו אפליקציה הוא מעוניין לעבוד. בכדי לעשות זאת, יש להכנס לאפליקציית Google Assistant, לפתוח את תפריט ההגדרות, ולבחור את האפליקציה תחת האפשרות Notes & Lists. התמיכה בניהול רשימות אמורה לעשות את דרכה במהלך הימים הקרובים לכל המשתמשים, ואנו יכולים לאשר כי במכשירים בהם בדקנו היא אכן כבר זמינה ולא נדרשת פעולה מיוחדת מצד המשתמש בכדי להפעיל אותה, לרבות עדכון האפליקציה מעבר לגרסה הקיימת שכבר יצאה זה מכבר.