גוגל (Google) משיקה בהפתעה והרבה לפני הזמן המיועד, גרסת הדגמה למערכת ההפעלה הבאה שלה המכונה בשם הקוד Android N הכוללת מגוון גדול של חידושים שרובם נחשבו עד כה לשמועות בלבד.

הגרסה כבר זמינה להורדה עבור מפתחי האנדרואיד בעלי הנקסוס, בניהם Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P וגם המחשב Pixel C, כך אם ברשותכם אחד מדגמים אלה גם אם אתם לא מפתחים, תוכלו כבר כעת לנסות ולהשתמש בגרסה זו לפני כולם, אבל זה כמובן על חשבון ה'מרשמלו' שרצה כרגע.

בשלב זה, גוגל לא חושפת את כל הקלפים וכי המשתמשים יגלו שני פיצ’רים מרכזיים: האחד הוא Multi-Window המאפשר לפתוח יישומים זה לצד זה המסך ולעבוד בקביל. אפשרות כה מצופה הקיימת זה זמן רב במכשירי סמסונג ו-LG עם שלל האפשרויות הרבות כמו שינוי גודל החלון, עבודה לאורך ולרוחב ולבחור יישום באמצעות כפתור ייעודי.

הפיצ’ר השני הוא שינוי שורת ההתראות או ליתר דיוק חלונית הגלילה המציגה לנו את כל ההתראות השונות כאשר מושכים את הווילון מטה. כעת ההתראה היא לכל רוחב המסך ומנוצלת למקסימום עם מידע עשיר יותר מבעבר. האייקון של היישום הוקטן אולם כעת נרשם השם המלא של היישום שהציג את ההתראה וכי יש מקום למידע נוסף במידת הצורך. אם יתקבלו מספר התראות מאותו יישום – הן יוצגו יחדיו בהתראה בודדת.

בין השינויים הנוספים נמצא אפשרות לתגובה מהירה ישירות משורת ההתראות, יכולת שתגיע גם ליישומי צד שלישי ולא רק ליישומי גוגל כמו Hangouts, מצב Doze משופר לשמירת אורך חיי הסוללה, תמיכה ב-Java 8 ועוד.

קרא עוד:  אופו השיקה את F15 שזה בעצם A91, ודומה ל-P30 של וואווי

גוגל גם הכריזה על Android Beta Program שתקל על מפתחים להתעדכן בשינויים במערכת ולקבל שדרוגים באופן מובנה (OTA) ללא צורך בהורדה והתקנה ידנית על המכשיר. על כל אלו ועוד מידע על החידושים ב-Android N נקבל בחודש מאי במסגרת כנס המפתחים השנתי של גוגל.