כחצי שנה מאז שוחררה גרסת ה-Android L למפתחים ומעט המידע שנמסר לגביה, גוגל (Google) הכריזה היום באופן רשמי על גרסת אנדרואיד הבאה: Android 5.0 (אנדרואיד 5.0) שתכונה Lollipop (סוכריה על מקל).

Android Lollipop הינו העדכון הגדול ביותר לאנדרואיד מאז למעשה גרסת ה-Ice Cream Sandwitch  4.0 ומציג הקו העיצובי החדש של גוגל, ה-Material Design, שמונח על קווי עיצוב של ממשק בעל מראה שטוח, אנימציות חדשות, עיצוב נקי עם צבעים נועזים יותר, תפריט יישומים חדיש, מקשי ניווט בעיצוב דומה, ועוד.

מלבד עיצוב חדש ומרענן, Android Lollipop מביאה איתה בשורות גם באופן השימוש בה. כעת ההתראות יוצגו ישירות על מסך הנעילה עם אפשרות למעבר מהיר ליישום (בדומה ל-iOS). סביבת ההרצה החדשה הקרויה ART תביא לשיפור ביצועי המערכת, הפעלה חלקה יותר של אפליקציות, צריכת זיכרון (RAM) משופרת ותמיכה בשבבי 64 ביט. גם ווילון ההתראות זכה לשדרוג והוא מציג עיצוב חדיש, נגישות משופרת להגדרות הקישוריות, ועוד.

חיי הסוללה גם כן ישופרו ב-Android Lollipop על ידי שימוש בניהול משימות יעיל יותר מבעבר והורדת העומס מהמעבד. פרויקט Volta שנחשף גם הוא יספק למפתחים פרטים מדויקים יותר לגבי המשאבים הנצרכים על ידי הסוללה בשימוש באפליקציות, כך שיוכלו לייעל אותן בהתאם לצורך. כמו כן, המשתמשים יוכלו לחסוך בסוללה גם כן על ידי העברת המכשיר למצב חסכון בסוללה באופן אוטומטי (או ידני) ולדברי גוגל, בבדיקה על מכשיר Nexus 5 סטנדרטי, הוא יוכל לזכות לעוד 90 דקות של שימוש ביום כאשר מופעלת האפשרות.

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

Android Lollipop תושק באופן רשמי על גבי המכשירים Nexus 6 והטאבלט Nexus 9, שצפויים לצאת לחנויות בקרוב מאוד. שאר מכשירי הנקסוס של גוגל, כגון ה-Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10, Nexus 4 ומכשירי ה-Google Play Edition יקבלו את העדכון בשבועות הקרובים.