גוגל (Google) השיקה מוצר נוסף בסדרת נתבי ה-OnHub. הפעם מדובר בשיתוף פעולה של החברה עם אסוס (Asus) וזאת לעומת הנתב הראשון בסדרה שיוצר בשיתוף פעולה עם TP-Link, והושק לפני כחודשיים.

למעשה אין הרבה הבדלים בין שני הנתבים הללו. כמו הנתב של TP-Link, גם הנתב של אסוס תומך בחיבור WiFi מהיר יותר שמנצל היטב את תקן 802.11ac וכן בחיבור מהיר וקל. גם הנתב הזה ניתן להגדרה באמצעות שימוש באפליקציה Google On שניתנת להורדה מ-Google Play. גם מבחינת תצורה טכנית אין הבדלים: מעבד כפול ליבה במהירות מרבית של 1.4 ג'יגה-הרץ, 4 ג'גיה-בייט זיכרון אחסון ו-1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה.

הנתב החדש מעוצב קצת יותר והוא מעט יותר גבוה ויותר רחב מקודמו, אם כי שוקל כ-400 גרם פחות.

הוא מציע בכל זאת תכונה חדשה: Wave Control. לפי גוגל מדובר באפשרות לנפנף עם היד מעל הנתב כדי להגביר את מהירות העבודה שלו, וזאת תוך שימוש בחיישן הקרבה הכלול במכשיר. עם זאת לא ברור למה בדיוק היא מתכוונת בכך: האם מדובר על תוספת מהירות על חשבון נתבים אחרים שמחוברים לרשת, או תוספת מהירות מעבר למה שכל הנתבים עובדים?

בנוסף הודיעה החברה שהיא מתכוונת להפיץ בשבוע הבא עדכון תוכנה לנתבים שישפר את הביצועים ויציע גם שימוש חכם יותר באנטנות המשובצות בנתבים. הנתב ייבחר את שילוב האנטנות הטוב ביותר כדי לספק אות חזק למכשיר שמחובר אליו וזאת בהתאם למיקומו והמרחק שלו מהנתב. העדכון יירד באופן אוטומטי.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על חיישן צילום ברזולוציית 108 מגה-פיקסל, בשיתוף פעולה עם שאומי

הנתב החדש יקר יותר מקודמו: 220 לעומת 200 דולר. הוא כבר מוצע להזמנה מראש באתר של OnHub.