אחד היתרונות הגדולים של מכשירי Nexus ו-Pixel על פני מכשירי אנדרואיד אחרים הוא קצב העדכונים של מערכת ההפעלה במכשירים אלה. זה הוא גם אחד היתרונות של מכשירי אפל (Apple), שאינם תלויים במספר יצרנים גדול בהפצת עדכוני התוכנה למכשירים עם מערכת iOS. בפרט במדינות בחוץ לצפון אמריקה (כמו ישראל), משתמשים נאלצים להמתין חודשים ארוכים לקבלת עדכוני אבטחה קריטיים, שלא לדבר על תוספות פונקציונליות ומאפיינים חדשים.

לדברי גוגל (Google), החברה הצליחה לשפר את המצב אשתקד: עם 735 מיליון מכשירים מתוצרת 200 יצרנים שונים שקיבלו עדכוני תוכנה ב-2016. נציג החברה טען בפני אתר TechCrunch שייעול תהליכים אפשר לקצר את משך ההמתנה לעדכוני אבטחה מ-6-9 שבועות, למספר ימים בלבד. עם זאת, כמחצית ממשתמשי אנדרואיד בעולם עדיין לא מקבלים עדכוני אבטחה קריטיים בזמן.

האתגר הוא (מן הסתם) בגיוס כלל המפעילים, היצרנים והמשווקים בשוק מכשירי אנדרואיד לשתף פעולה ולהשקיע משאבים בהפקת והפצת העדכונים. כשמדובר במאות יצרנים ואלפי ספקים שעדיין מספקים מערכות הפעלה מותאמות – אכן קשה לדאוג לעדכונים שוטפים לכל.

מאמץ נוסף שגוגל עושה בשביל לשפר את קצב העדכונים הגלובלי של מכשירי אנדרואיד הוא צמצום נפח קבצי העדכון ויעול תהליך ההתקנה שלהם.

חשוב לציין שאין זה אומר שמכשיר הגלקסי עתיק היומין לקבל את אנדרואיד במהדורת 'נוגט' האחרונה, אלא שפירצות אבטחה ותפקוד קריטיים יתוקנו מהר יתר בעדכוני התוכנה למכשירי אנדרואיד בעולם, בפרט הפופולריים שבהם.