כשמכשירי טלפון נמכרים בשווקים מתפתחים במחירים הנמוכים מ-50 דולר, ניתן להבין מדוע יוזמת ה-Android One, המציעה מכשירי אנדרואיד במחיר שנע סביב ה-100 דולר, אינה מתרוממת. אך על-פי דיווח של ה-Financial Times מצטייר כי בקרוב אנו צפויים לראות מכשירי Android One מוזלים יותר.

על-מנת להשיק מכשיר השייך לתוכנית Android One, על היצרניות לעמוד בדרישות החומרה שגוגל מכתיבה, לכן כיום, מחיר המכשירים הזולים ביותר בתוכנית נע סביב ה-100 דולר – מחיר אותו גוגל מחשיבה כמחיר 'נוח', אך לא לכולם – בהודו לדוגמה מדובר בחצי מהמשכורת החודשית הממוצעת, בהתחשב בעובדה שהשוק מוצף במכשירים מוזלים, לצרכן ההודי יש חלופות זולות יותר לכן ניתן להבין מדוע מכשירי One לא עושים חיל. לכן אין זה מפתיע כי בגוגל מתכוונים לשנות את המצב על-ידי הצעה של דרישות חומרה גמישות יותר אשר יאפשרו ליצרניות לייצר מכשירים בעלות הנמוכה מ-50 דולר וכך לקסום לנתח שוק רחב יותר.

היתרון של מכשירי Android One שבדומה למכשירים מסדרת ה-Nexus של גוגל, הם זוכים לקבל עדכונים ישירות מהחברה ובכך לעקוף את מנגנון העדכונים הארוך של היצרניות. לאחרונה נראה כי החברה עושה מאמצים להנגיש את התוכנית בשווקים נוספים ולהגדיל את תפוצת מכשירי האנדרואיד יחד עם שירותיה השונים ושימוש ביישומי גוגל השונים כמו מנוע החיפוש, YouTube, מפות ועוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.