משטרת העיר ניו-יורק פנתה במכתב רשמי לגוגל (Google), בדרישה שזו תסיר באופן מידי מאפליקציית הניווט Waze אשר בבעלותה את מיקומי המחסומים המוקמים ברחבי העיר כדי לעצור נהגים תחת השפעת אלכוהול. ״פרסום מידע שכזה הוא חסר אחריות, מאחר והוא מסייע לנהגים שיכורים לחמוק מהמחסומים, ומעודד נהיגה לא זהירה״, כך לפי המכתב שהועבר לגוגל.

אלא שלגוגל – ול-Waze הישראלית – אין כנראה כל כוונה להיענות לדרישת המשטרה. בתגובה לפניות התקשורת, הסבירו דובריה של גוגל כי עמדת החברה הפוכה לגמרי מזו של הרשויות, ולדעתה פרסום מיקומם המדויק של מחסומים משטרתיים דווקא מעודד נהיגה בטוחה יותר. ״בטיחות היא בעדיפות הראשונה שלנו כאשר אנו מפתחים תכונות ניווט חדשות בגוגל״, כך לשון התגובה. ״אנו מאמינים שיידוע נהגים באשר לפעילות משטרתית מאפשר להם להיות זהירים יותר ולקבל החלטות בטוחות יותר כאשר הם על הכביש״.

זו לא הפעם הראשונה שבה רשויות החוק ופוליטיקאים מנסים לגרום לגוגל (ולחברות אחרות המפתחות אפליקציות ניווט) להסיר מידע אודות מחסומים ומצלמות מהירות, אולם בכל ניסיונות העבר בחרה גוגל שלא לשנות את מדיניותה בנושא, וגם אפל (Apple) לא הסירה עד כה את אפליקציות הניווט של גוגל מהחנות שלה. כעת נותר לראות האם תבחר משטרת ניו-יורק להסלים את פנייתה לכדי תביעה משפטית, אם כי גם פעולה שכזו צפויה להשפיע על פעילות האפליקציות בתחומי העיר ניו-יורק בלבד.