האם גוגל וחברות פרסום גדולות הפרו את פרטיות משתמשים רבים בדפדפן הספארי? כך לדברי Wall Street Journal הטוען כי באמצעות קוד מיוחד, החברות הצליחו לעקוף את הגדרות הפרטיות בדפדפן, והשתילו קבצי קוקיז (Cookies) במחשב של המשתמש. הקבצים הושתלו ב-22 מתוך 100 אתרים פופולריים שנבדקו, גם דרך המחשב וגם דרך מכשירי ה-iOS הפועלים גם הם עם דפדפן הספארי.

קוד מתוחכם
גוגל וחברות פרסום אחרות משתמשות בקבצי הקוקיז לצורך מעקב אחר הרגלי הגלישה של המשתמש דרך הפרסומות הממוקמות באתרי האינטרנט, כאשר הדפדפן של ספארי חוסם כברירת מחדל את קבצי הקוקי ממקורות צד שלישי כמו סקריטפטים הרצים באתר המגיעים ממקורות אחרים וכאלה של גוגל. בשונה מקבצי קוקיז רגילים, הקוד המיוחד שפיתחו בגוגל עוקף את מנגנון האבטחה של הספארי ומאפשר להשתיל קבצי קוקי אשר שימשו כמעקב רציף אחר הרגלי הגלישה של המשתמש.

גוגל מצידה מכחישה שנאסף מידע אישי על המשתמש ומנסה להוריד את גובה הלהבות: “השתמשנו בפונקציונליות המוכרת של דפדפן הספארי כדי לאפשר את חיבור המשתמשים לחשבונות גוגל. זה חשוב להדגיש כי קבצי הקוקי של הפרסומות לא אוספות מידע אישי”. ההפרה שגוגל ביצעה נחשבת חמורה ועלולה לעלות לה בחקירה של רשות התקשורת הפדרלית, בינתיים אפל אמרה ל-WSJ כי היא פועלת להוציא עדכון כדי לחסום את התופעה.