האם גוגל מתכננת יריב משלה למכשיר האייפון? על פי הדיווח של WSJ, החברה שוקדת על “מכשיר מנצח” שינסה להביס את מכשיר האייפון ולהוריד את אחיזתו בשוק. אמנם זה נשמע מעט יותר מתאים ל-2010, כשמערכת האנדרואיד רק החלה לגדול, אך נראה כי גוגל רצינית במהלך שבאמצעותו תשיק מכשיר ממותג משלה אשר יהווה כתחרות ישירה למכשיר האייפון ואף למותג הגלקסי של סמסונג.

הפרויקט נשמר במעטה של סודיות ומכונה Phone X, ועל פי הדיווח, גוגל מסתייעת במהדסים של מוטורולה, חברה שכזכור בבעלותה, כדי להביא את המכשיר לשוק. הערכות מדברות כי הוא צפוי לראות אור מתישהו בשנה הבאה, ולאחריו גם יגיע טאבלט תוצרת גוגל.

בין הטכנולוגיות שנראה במכשירים החדשים הם מסכים גמישים, מעטפת קרמית כדי להפוך את המכשירים לעמידים במיוחד ויכולת צילום משודרגת. לצד Phone X, ליין מכשירי ה-Droid של מוטורולה ימשיך בנפרד.

מכשירי הנקסוס עד היום היו תוצרת יצרניות שונות עם הלוגו של גוגל בגבו לצד השם נקסוס. לרוב הם לא היו “שיא הטכנולוגיה” אבל יתרונם הגדול היה שהם מקבלים עדכונים ישירות מגוגל בלי המתנה כמעט כלל. הדור האחרון כמו הנקסוס 4 וטאבלט הנקסוס 7 ו-10 נחשבים לזולים במיוחד בשוק, גם ביחס לשאר המתחרים ולמרות שהמכשירים מיוצרים על ידי LG, אסוס וסמסונג, יצרניות אחרות הרימו גבה ותהו בדבר המהלך שמחליש אותם. מיקרוסופט נקטה במהלך דומה עם טאבלט ה-Surface מתוצרתה ואף דווח בעבר על כך שהחברה תייצר גם מכשיר סמארטפון משלה.

>> גוגל ונס"א מציגות את כדור הארץ בלילה
>> מיקרוסופט תוקפת את גוגל: תוצאות החיפוש לא הוגנות