האם חזית חדשה, דווקא מכיוון תעשיית הרכב תיפתח בקרוב בקרב בין שתי ענקיות הטכנולוגיה גוגל ואפל? עפ"י דיווח חדש שמגיע מהוול סטריט ג'ורנל נראה כי עולה האפשרות שגוגל (Google) תציג בקרוב שיתוף פעולה עם יצרנית הרכב הגרמנית אאודי (Audi) על מנת להפוך את מערכת ההפעלה שלה, האנדרואיד (Android), לחלק אינטגרלי בכמה ממכוניות החברה.

השותפות, לכאורה, של גוגל ואאודי מגיעה כתגובה ישירה ליוזמה של אפל (Apple) מחודש יוני האחרון להטמעת מערכת ההפעלה שלה, ה-iOS ברכבים של כמה יצרניות שהיא הכריזה על שיתוף פעולה עימן כגון: ב.מ.וו, ג'נרל מוטורס, הונדה ודיימלר.

הדיווח מצביע על כך שמערכת ההפעלה תוטמע ישירות לתוך הרכבים ע"י חברת Nvidia, שתספק את החומרה הפיזית הייעודית שתריץ את המערכת על גבי הרכב ותהווה גם היא חלק חשוב בשיתוף הפעולה הזה. כך בעצם לא יהיה צורך לחבר סמארטפון שמריץ אנדרואיד, בניגוד לאפל, שבחרה לנקוט בגישה שונה ולהשתמש באייפון (iPhone) כ"מוח" שמריץ את מערכת ההפעלה שלה. המערכת המובנת תשמש כמערכת הבידורית של הרכב ותכלול גישה למוזיקה, שירותי ניווט, בקרת אקלים/טמפרטורת הרכב, יישומי אנדרואיד ושירותים מותאמים אישית, חיוג מהיר ושליטה על בקרי עוצמת השמע. הגישה לחלק (או לכל) התכונות תוכל להתבצע ישירות מלוח המחוונים של הרכב.

אם אכן פרטי הדיווח נכונים אזי גוגל ואאודי צפויות להכריז על השותפות ביניהן כבר בתערוכת CES 2014 הקרובה שתערך בעוד כשבוע בלאס ווגאס.