בחשבון הטוויטר של SecurityLab פורסמה טבלה מציגה אלו יצרניות סלורר דואגות לעדכן באופן תכיף את מכשיריהן, לא מדובר בהכרח על עדכוני תוכנה גדולים אלא על עדכוני האבטחה ששומרים על המכשיר מוגן מפני פריצות אבטחה שונות.

באופן לא מפתיע נראה כי מכשירים תוצרת אפל (Apple), מיקרוסופט (Microsoft) וגוגל (Google) נמצאים בראש הטבלה והם אלו שזוכים לקבל עדכוני אבטחה באופן המהיר ביותר.

במקרה של אפל אין בעיה כלל. היא שולטת הן בחומרה והן בתוכנה של מכשיריה, ומכיוון שכך עדכוני התוכנה במכשירים שלה אינם תלויים במפעילות הסלולר וכשיש עדכון זמין הוא מגיע אל כל המכשירים התומכים באותו זמן. על פי רוב המכשירים של אפל זוכים לקבל עדכוני אבטחה לתקופה של 5 שנים, כשהמכשיר היחיד של אפל שקיבל עדכונים רק למשך 4 שנים הוא iPhone 5C ששוחרר ב-2011 ולא זכה לעדכון לאחר שאפל הפסיקה לספק עדכוני תוכנה למכשירים בארכיטקטורת x32.

מכשירי אנדרואיד (Android) תוצרת גוגל כמו דגמי ה-Nexus או ה-Pixel זוכים לעדכוני אבטחה במשך 3 שנים לפחות, כשלאחרונה גוגל אף הגדילה והבטיחה עדכוני תוכנה מלאים למשך תקופה של 3 שנים. בנוסף לתקופת העדכון הקצרה יותר מאפל לגוגל 'יורד' ציון בגזרת המהירות שכן מכשירים שנקנו דרך מפעילות הסלולר סובלים בעכוב קבלת העדכונים שיכול להמשך עד חודש ימים.

קרא עוד:  סמסונג השיקה את סדרת Galaxy Note 10 בישראל

מה עם יצרניות צד שלישי?

בכל הנוגע לעדכוני אבטחה מפתיע לראות גם את Essential בראש הרשימה, שכן למרות שמכשיר ה-Essential PH-1 טרם קיבל את העדכון ל-Android 8 Oreo, בחברת ההזנק של אנדי רובין דואגים לעדכון מתוזמן של טלאי אבטחה ומכשירי החברה לא סובלים מעכוב של העדכונים על ידי מפעילות הסלולר.

אצל יצרניות אחרות כמו סמסונג (Samsung), LG או וואווי (Huawei) ניתן לראות מגמה משותפת, החברות מבטיחות עדכוני אבטחה לתקופה של שנתיים וחצי כשמכשירי הדגל שלהן לאותה שנה זוכים לעדכונים תכופים שמגיעים אל המכשיר תוך שבועות. אך מרגע שהגיח לעולם מכשיר הדגל הבא הזמן הזה מתארך לחודשים. מכיוון שליצרניות הללו שותפויות הדוקות עם מפעילות הסלולר ישנם עדכוני אבטחה שמעוכבים עד לתקופה של רבעון או יותר.