גוגל (Google) הודיעה בכנס המפתחים שלה, I/O 2019, שהיא מתכוונת לשלב מצב כהה בכל ההיבטים ובכל האפליקציות ב-Android Q. האתר Android Police חשף כי בהתאם לכך גוגל כעבר עובדת בפועל על הקניית מצב עבודה ככה לאפליקציה הראשית שלה, אפליקציית החיפוש.

השינויים הללו עדיין לא באים לידי ביטוי בגרסת הבטא של האפליקציה, כפי שהיא מוצעת ב-Google Play, אלא רק בקובץ ה-APK של החיפוש בגרסה 9.88.4 ומעלה, שאותו ניתן להוריד בין השאר מהאתר APK Mirror.

לפי האתר השינויים, בעת בחירת עבודה במצב כהה, לא פעילים עבור כל המשתמשים. עבור אלה שכן, פס החיפוש במסך הראשי של המשגר מוצג כבר בצבע אפור שקוף. הפס הכהה מופיע גם באפליקציית Google עצמה אם כי הרקע הכללי של האפליקציה נותר לבן. עם זאת, כשלוחצים על שורת החיפוש הרקע הופך לככה לחלוטין, כולל זה של המקלדת.

משתמשים אחרים דיווחו שהמסכים המוצגים באפליקציה של גוגל, בעיקר שלוחצים על צלמית ה-Discover, משלבים רקע כהה עם תיבות לבנות מעליו.

כאמור מדובר במוצר שעדיין לא נראה אפוי לחלוטין, ובכל מקרה, זכרו שמדובר בקובץ APK שאינו יציב ויכול לתפקד בצורה שיכולה, במידה מסוימת, אף לפגוע בטלפון.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.