מיזם "רווחה דיגיטלית" של גוגל (Google), שנועד, כזכור, לעודד את המשתמשים בטלפונים מבוססי אנדרואיד להפחית את השימוש במכשירים שברשותם, השיק שלוש אפליקציות חדשות.

הראשונה, Envelope, הזמינה להורדה בחינם דרך Play Store, מיועדת לבעלי Pixel 3a בלבד. אלו מוזמנים להדפיס מעין מעטפת נייר המקיפה את המכשיר ומסתירה את רוב המסך.

המעטפה מותירה גישה רק למספר תכונות בסיסיות של המכשיר: שיחות יוצאות, צפייה בשעון, צילום תמונות וסרטוני וידאו. למעשה, כל תכונותיו ה"חכמות" של ה-Pixel 3a נעולות במצב זה, לא ניתן אפילו לראות את התמונה לאחר הצילום.

שתי האפליקציות הנוספות זמינות לכלל המשתמשים המחזיקים במכשירי אנדרואיד, וזמינות אף הן להורדה בחינם. Screen Stopwatch מציגה ברקע המכשיר שעון הסופר את כמות השניות, הדקות והשעות בהן נעשה בו שימוש – מתוך מטרה לעורר מודעות לזמן שאותו 'מבזבז' המשתמש. האפליקציה השנייה, Activity Bubbles, בעלת מטרה זהה אך ביצוע מעט אלגנטי יותר: בכל פעם שמפעילים את המכשיר, נוספת בועה למסך. כך בבוקר המסך נקי וברור, בעוד שבערב המסך מלא כולו בבועות שגם מעוררות מודעות לשימוש-יתר, וגם מפריעות בפועל לקריאות התפריטים, וכך נותנות למשתמש סיבה פרקטית מאוד לסגור את המכשיר ולהתפנות לעיסוקים אחרים.