החל מהשבוע הבא, גוגל (Google) תגביר את האבטחה בדפדפן הכרום (Chrome) שלה ותמנע הורדה אוטומטית של קבצים שנועדו לפגוע במחשב המשתמש כך שבעת ניסיון ההורדה, המשתמש יקבל התראה כי הקובץ יכול לפגוע בחווית הגלישה ותחסום זאת מיידית.

לדברי גוגל, כיום במסגרת “הדפדפן הבטוח” היא מתריעה על יותר משלושה מיליון אתרים מסוכנים מידי שבוע אשר יכולים להגן על 1.1 מיליארד משתמשים. המטרה היא להרחיב את יכולות הדפדפן אשר יתריע כנגד תוכנות המסוגלות לבצע שינויים במחשב המשתמש ללא כל ידיעתו.

כיום בעת גלישה באתרים שונים, קופצים חלונות המורידים לעיתים באופן אוטומטי תוכנות שונות כדוגמה סרגלים והרחבות לדפדפן במקרה הטוב, או נוזקות ורוגלות במקרה הרע, גם אם המשתמש אינו אישר את ההורדה או בטעות לחץ על אישור בהודעה קופצת. לעיתים זה מתגלה מאוחר יותר בדמות פרסומות רבות המפריעות לגלישה או התנהגות מוזרה של הדפדפן והוספת אלמנטים שלא היו לפני כן.

מי שבכל זאת החליט כי הוא מעוניין להוריד את הקובץ, יכול לעשות זאת דרך רשימת ההורדות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.