כבר זמן רב שרצות שמועות ודיווחים שונים לגבי טאבלט נקסוס חדש שגוגל עובדת עליו עם אסוס במשותף, אך דיווח חדש שהתקבל רק לפני מספר שעות ע"י האתר Digitimes גורס כי גוגל אכן תכריז, תציג ואף תחלק למפתחים שישתתפו בכנס ה-I/O השנתי של החברה שיתקיים ב-27 ביוני בסן פרנסיסקו את הטאבלט המדובר, שבעצם יהיה הטאבלט נקסוס הראשון שהחברה צפויה להציג. הטאבלט יגיע על פי הדיווח והפרטים הידועים כעת, מסך מגע בגודל 7 ואינץ' ומעבד Tegra 3 משופר של-Nvidia שכנראה יצרוך פחות אנרגיה. חברת Nvidia אף חשפה לאחרונה את "Project Kai" (פרויקט קאי) שלפיו החברה תנקוט באסטרטגיה חדשה של פיתוח טאבלט במחיר נמוך העומד על 200 דולרים. ובכן, המקור אישר כי הטאבלט של גוגל ואסוס יהיה זול ויעמוד לו תג מחיר של 200 דולר בלבד.

כמו כן, כרגע לא ידוע אם הטאבלט החדש צפוי לקבל את הופעת הבכורה שלו לצד גרסת מערכת ההפעלה הבאה של גוגל, ה-Android 5 המכונה גם  Jelly Bean , אבל זהו אולי סימן כי גוגל מתכוונת לפרוס את גרסת מערכת ההפעלה הבאה שלה מתי שהוא באזור יוני, ואם אכן הנקסוס טאבלט יוכרז בכנס המפתחים של גוגל ביוני הקרוב, הוא יצא למכירה כבר ביולי ויהיה צפוי למכור בסביבות ה-2-2.5 מליון יחידות. בנוסף יתכן כי גוגל תאפשר רכישה ישירה של המכשיר (וגם של מכשיריה העתידיים) ישירות דרך חנות ה-Google Play.

קרא עוד:  פייסבוק מפסיקה את שיתוף הפעולה עם וואווי, גוגל מנסה לפתור את המשבר

אז מה עוד צפוי לנו ב-Google I/O בחודש הבא? בינתיים טרם ברור אך לפי השמועות האחרונות אנו מצפים שגוגל תכריז על חמישה שותפים חדשים לייצור של חמישה מכשירי נקסוס ממותגים שונים שאותם היא תשיק ב-5 בנובמבר. מה שנשמע די הגיוני מפני שבחמישי בנובמבר גוגל תציין 5 שנים לפלטפורמת האנדרואיד. כמו כן, יתכן ונראה את הגרסה השלישית של ה-Google TV. ואולי אף נזכה לשמוע משהו על ה-Google Glasses שלא מעט תמונות כבר צולמו בעזרתו והן מוצגות בגלריה של דף הפרויקט ב-Google +  (שווה הצצה). כל העדכונים מהמתרחש בתערוכה המתקרבת נפרסם כאן באתר, אל תפספסו.