החודש האחרון ייזכר כאכזרי במיוחד עבור חברה קנדית בשם בלקברי. כן, נכון, ההיא שכמעט נעלמה מהעולם. החברה הזו כבר מזמן יודעת שאין מה לעשות כנראה, והיא בצרות גדולות יותר מחודש לחודש, וכנראה שהיא גם יודעת שהדרך לגן עדן של החברות המייצרות מכשירים הולכת ומותווה מול עיניה בכל רגע ורגע. אבל כשבאה חברה גדולה מבחוץ וזורקת לך את זה בפנים? זה כבר ממש, אבל ממש, לא נעים.

וזה בדיוק מה שפייסבוק עשתה לה כשהודיעה לה שהאפליקציה שלה לא תהיה יותר זמינה עבור מערכות ההפעלה של החברה, BBOS 10 ו-BlackBerry, החל מתחילת החודש. מה-1 באפריל, וזו לא מתיחה, לא יוכלו משתמשי המכשירים של בלקברי עם מערכות ההפעלה הללו להתחבר לפייסבוק באמצעות אפליקציה שמגיעה מהרשת החברתית ישירות, אלא באמצעות אפליקציה טבעית שבעצם תכוון לאתר. כן, ממש כמו במחשב שולחני.

ואם זו הייתה הפעם הראשונה ניחא. זו הפעם השנייה תוך חודש. WhatsApp, שגם היא חברה של פייסבוק, אמרה שלום בדיוק באותה צורה. לבלקברי רק נותר להישאר מתוסכלת.

ובלשון הרגב, WhatsApp עשתה גם 'קאט, זה בולשיט' ולא משנה אם זה מהספר של צו כזה או צו אחר, ואמרה חד משמעית שבעצם אלו מערכות הפעלה שכבר לא מעניינות אותה עד כדי שהיא תרגיש שיש לה צורך להשקיע משאבים בתחזוקה ובעדכונים – ככה זה שאתה לא רלבנטי יותר.

עכשיו תזכרו ב-Here ו-Windows 10 משבוע שעבר. אז נכון ש-Here שזה לא פייסבוק/WhatsApp. אבל. זהו תפעילו את המשוואות אצלכם.

קרא עוד:  יותר בפחות: Realme X2 Pro עם +Snapdragon 855 נמכר ב-450 דולרים

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.