אם אתם מתכננים לרכוש את אחד ממכשירי האייפונים החדשים שיגיעו לארץ בקרוב, בוודאי שאלתם את עצמכם מהו הצבע שכדאי לבחור. כמובן שהפעם הבחירה קשה מתמיד. על לפני כמה שנים כל מכשירי האייפון היו בצבע שחור בלבד, כאשר הלבן החל אט אט לחלחל לשוק וכיום הוא שולט כמעט בכל הטלפונים, אך בזוג האייפונים החדשים, ובמיוחד ב-5s, הבחירה הופכת קשה עוד יותר עקב התווספותו של צבע הזהב. מנתונים חדשים שפרסם מכון המחקר CIRP, עולה כי צבע הזהב דווקא לא כל כך פופולרי כמו שמקובל לחשוב.

הסקר נערך בארצות הברית ומתייחס לכל האייפונים החדשים (5s/5c) שנמכרו עד היום. על פי הסקר, הצבע הפופולארי ביותר באייפון 5s הוא ה"אפור חלל" (Space Gray) עם 43% ואחריו הצבע הכסוף (30%), כאשר הזהב נשאר מאחור עם 27%. בהקשר ל-5c, כל הצבעים מתחלקים כמעט שווה בשווה, פרט לצבע הצהוב שנזנח על ידי הלקוחות. על פי הנתונים, הצבע הפופולארי ביותר בקרב רוכשי ה-5c הינו הכחול (27%), אחריו הלבן (25%), אחריו הירוק (21%), אחריו הוורוד (20%), ואחרי כל אלו, בהפשר ניכר, הצבע הצהוב עם 7% בלבד.

iphonecolorpreference

עוד עולה מהסקר כי בקרב גברים צבע הזהב של ה-5s תופס רק 26%, אחוזים דומים לנתונים של צבע הזהב בקרב נשים, כאשר בקרב הנשים הצבע הכסוף היה פופולארי יותר מאשר האפור, נתון הפוך אצל הגברים. הגיוני. בקרב גברים, הצבע הפופולארי ביותר של ה-5c הינו לבן, ובקרב נשים הצבע הפופולארי ביותר הוא וורוד. בשני המקרים, גם אצל גברים וגם אצל נשים, הצבע הכי פחות פופולארי ב-5c הוא צהוב.

קרא עוד:  מייזו תעדכן את טלפון הדגל שלה - 16s Pro יגיע עם +Snapdragon 855

אז כן, הפתעה. אחרי הנהירה אל עבר הזהב, אפשר לאמר שכנראה שיש הרבה יחידות בצבע זהב במלאי. האם ככה יהיה גם מצב המלאי בארץ? נדע רק בשבוע הבא.