בעידן שבו מצלמות הטלפונים החכמים רק הולכות ומשתפרות, גו-פרו (GoPro) ממשיכה בשלה ואמש (ה') השיקה את סדרת מצלמות האקסטרים החדשה – Hero 7. באירוע שערכה בתל-אביב, במקביל לכמה מדינות אחרות, השיקה החברה 3 מצלמות, כשהמשוכללת מביניהן כוללת גם מייצב תמונה מובנה המתפקד כמו גימבל חיצוני. הסדרה החדשה צפוייה להיות זמינה לרכישה בישראל החל מה-27 בספטמבר.

בדומה לסדרות העבר, גם כעת כוללת הסדרה 3 מצלמות: White המיועדת לשוק הכניסה, Silver שמיועדת לשוק הביניים ו-Black הפונה לשוק הגבוה. לשלושתן תכונות בסיסיות זהות, כדוגמת ממשק ההפעלה ששופר השנה, אטימות למים (גם ללא רכישת כיסוי נפרד) ומצב צילום סרטונים קצרים המקל על שיתוף הסרטון ברשתות החברתיות. מידותיהן הפיזיות של המצלמות החדשות מאפשרות שימוש במגוון האביזרים שהציעה ומציעה GoPro עוד מסדרת Hero 5, מלבד ערכת הצלילה.

עיקר החידושים מתרכזים במצלמת הדגל של הסדרה, Hero 7 Black, ובמרכזם ניצבת תכונת HyperSmooth המעניקה לוידאו המצולם ייצוב בשלושה צירים, בדומה לזה המתקבל בעת צילום עם עזרי ייצוב חיצוניים. התכונה הזו פעילה גם בצילום מתחת למים וגם תחת רוח חזקה וזעזועים. באמצעות מצלמת ה-Black ניתן גם לתמצת סרטונים ארוכים לסרטון קצר בן כמה שניות, בסיוע תכונה ששמה TimeWarp Video וכן ניתן לשדר באמצעותה, בשידור חי, דרך פייסבוק, יוטיוב ועוד.

פקודות קוליות ותמונות שעולות ישירות לענן

בניגוד ל-Black, שם ישנה סוללה נשלפת, ל-White ול-Silver סוללה מובנית. כמו כן, בצילומי סטילס משתמשות המצלמות האחרונות באמצעות חיישן 10 מגה-פיקסל, בעוד של-Black חיישן של 12 מגה-פיקסל. בצילומי וידאו, מצלמת ה-Hero 7 White ברזולציית 1080p ובקצב של 60 פריימים לשניה, ה-Silver מצלמת ברזולוציית 4K ב-30 פריימים לשניה ואילו ה-Black תצלם ברזולוציית 4K בקצב של 60 פריימים לשניה.

קרא עוד:  היצרניות הסיניות משתפות פעולה כדי להתחרות ב-Play Store

על כולן ניתן לשלוט באמצעות פקודות קוליות ב-14 שפות ובאמצעות אפליקציית GoPro. עם רישום למנוי GoPro Plus ניתן גם לאחסן את התמונות בענן.

תחרות קשה מול הסינים

פיליפ שלסר, מנהל השיווק האזורי של GoPro באירופה, הציג במהלך אירוע ההשקה כיצד מובילה החברה בתחומים רבים וכיצד היא מבינה את הקהל שלה יותר טוב מהמתחרים. עם זאת, התחרות מצד השוק הסיני כבר נתנה את אותותיה בעת שבראשית השנה החליטה GoPro שלא להמשיך עם תחום הרחפנים, משום שתחום זה אינו רווחי עבורה. כמו כן, היא מנסה להציע את מצלמות שוק הכניסה במחירים אטרקטיביים, כאלו שיתנו מענה למחירים הנמוכים של מצלמות האקסטרים המתחרות.

GoPro Hero 7 White תעלה 999 שקלים, ה-Silver תתומחר ב-1,449 שקלים ועבור ה-Hero 7 Black תשלמו 1,899 שקלים. הן צפויות, כאמור, להגיע לחנויות החל מה-27 בספטמבר ועם הרכישה תינתן אחריות לשנה מטעם DAA, יבואן GoPro בישראל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.