במערכת האנדרואיד (Android) יש לא מעט תחליפים למקלדת המובנית שמגיעה כברירת מחדל, אבל דווקא ב-Go Keyboard, הנחשבת לאחת הפופולריות שבהן, לא ציפינו למצוא רוגלה (Spyware).

לפי פרסום של אד-גארד (Adguard), חברה המייצרת חוסם פרסומות חוצה פלטפורמות, היא בחנה את המקלדת לעומק וגילתה כי Go Keyboard אוספת מידע רגיש אודות המשתמש מבלי ידיעתו, כולל כתובת דוא"ל של המשתמש, החשבון האישי שלו, גודל התצוגה, סוג התקשורת ומהי גרסת האנדרואיד במכשיר. כל המידע הזה נאסף ונשלח לשרת מרוחק.

"תהא אשר תהא החלטתם, אנו מוצאים כי התנהגות זו אינה מקובלת ומסכנת את המשתמש. יותר מ-200 מיליון משתמשים לא הופכים את אפליקציה לאמינה, לכן אל תסמכו עליהן על עיוור, ותמיד בדקו את מדיניות הפרטיות שלהם ואת ההרשאות הדרושות לפני ההתקנה", אמרו באד-גארד.

זו לא הפעם הראשונה ששמה ש-Go Keyboard משתרבב בפרשיות כאלה. מוקדם יותר השנה התגלה כי צוות הפיתוח GOMO Dev Team, עמה יש לה שיתוף פעולה, החדיר מודעות פרסומיות במקלדת TouchPal Keyboard שבמכשירי HTC.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.