לכבוד יום הולדתו ה-15 של שירות הדואר האלקטרוני הפופולרי Gmail, הכריזה גוגל (Google) על מספר חידושים. הראשון מביניהם הוא הרחבת התמיכה ב-Smart Compose, מנגנון האינטליגנציה המלאכותית המסייע בחיבור הודעות, לארבע שפות חדשות מלבד אנגלית: ספרדית, צרפתית, איטלקית ופורטוגזית. 

בנוסף, Smart Compose יוכל מעתה ללמוד אילו מילות ברכה מרבה המשתמש לכתוב, ולהמליץ על משפטים הכוללים אותן באופן אוטומטי. מנגנון האינטליגנציה המלאכותית יוכל גם לנסות ולחבר את נושא (Subject) המכתב, ולחסוך עוד מזמנו היקר של המשתמש. תכונת Smart Compose זמינה כעת בממשק הדפדפן של Gmail ובאפליקציה הרשמית של השירות למכשירי אנדרואיד. תמיכה ב-iOS מובטחת בקרוב.

חידוש נוסף ב-Gmail הוא אפשרות למשלוח דחוי של הודעות (Email Scheduling). בלחיצה על כפתור השליחה (Send), תופיע כעת האפשרות לבחור תאריך ושעה שבה ההודעה תשלח – במקום משלוח מיידי. בגוגל מסבירים כי תכונה זו נועדה למנוע את תופעת העבודה מסביב לשעון (שאיננה טובה לחיי המשפחה ולבריאות העובדים), ולהבטיח שהודעות ישלחו רק במהלך שעות העבודה אלא אם הן דחופות כמובן. עד כה, ניתן היה לתזמן משלוח הודעות רק באמצעות תוספים חיצוניים ל-Gmail, ולא דרך השירות עצמו.