מדי פעם גוגל מחדשת דבר או שניים ב-Gmail כשלעיתים אנו זוכים לדברים מעוררי השתאות כדוגמת הפיצ’רים החדשים

SmartLabels
אם גם אתם סובלים מהודעות דואר אוטומטית המגיעות מפורומים ואתרים אחרים המעמיסים לכם את תיבת הדואר הנכנס, תוכלו להפעיל את ה-Smart Labels אשר יוסיף לכם פילטר לתיבת הדואר ובצורה אוטומטית ימיין את ההודעות הנכנסות לפי תוויות חדשות (Forums, Notifications וכו’) וגם תוכלו לקטלג בעצמכם. לצורך הפעלת השירות היכנסו להגדרות הדואר ותחת תווית ה-Labs הפעילו את ה-Smart Labels.

קיצורי מקלדת, מי זוכר?
אם אתם מרבים להשתמש ב-Gmail אבל נמנעים מלעבוד עם קיצורי המקלדת כי אתם לא ממש זוכרים את הקיצורים, לגוגל יש פתרון פשוט בשבילכם. אם תלחצו ?+Shift בכל מקום שאתם נמצאים ב-Gmail, יקפוץ לכם חלון מושחר ובו כל הקיצורים שיש למקלדת להציע.

קיצורי דרך במקלדת, כך תזכרו

שחזור אנשי קשר
אחת הבעיות הנפוצות, בעיקר למי שנוהג לסנכרן את אנשי הקשר שלו ב-Gmail מול ה-Outlook או הסמארטפון יודע כי בפעמים הראשונות זה לא עובד תמיד כמו שצריך, ולא פעם גורם לנו לשיבושים בפרטים של אנשי הקשר או אפילו בשמם. פתרון בדמות כפתור השחזור יפתור לכם את הבעיה כך שתוכלו לשחזר את כל אנשי הקשר שלכם בלחיצת כפתור עד 30 יום אחורה. כל שתצרכו לעשות זה להיכנס לאנשי הקשר ותחת כפתור ה-More Actions יש ללחוץ על Restore contacts ושם בחרו את התאריך שבו גרמתם נזק לעצמכם ואתם רוצים להחזיר את הגלגל אחורה (חבל שאין כפתור כזה בעוד מקומות בחיים).

קרא עוד:  בקרוב: מצב כהה גם באפליקציית פייסבוק

שגיאת כתיב במייל קבוצתי
בעיה שהטרידה את מי שמרבה לשלוח מייל קבוצתי (או בהגיה המשרדית/צבאית “תפוצת נאטו”) דרך ה-Gmail היא לזהות טעות כתיב, כזו שפספסתם נקודה או שמתם פסיק במקום הלא נכון, שלרוב גרמה ל-Gmail לצעוק עליכם בלי לתת הסברים מדויקים. מעתה כאשר תטעו שוב, ה-Gmail לא רק יתריע אלא גם יציין מהי הכתובת השוררת שהפריע לכם לשלוח את המייל כך שתוכלו לתקן בזריזות ולהטריד את כל המכותבים בהודעה שלכם.

 

טעות, טעינו, טועים

רענן אותי
קורה לנו לא פעם כאשר מתקבל מייל חדש אנו רואים את התווית Inbox עם מספר ההודעות שהתקבלו אבל ברשימת ההודעות הם לא מופיעות. מעתה תוכלו לרענן את הרשימה דרך כפתור Refresh חדש שגוגל הוסיפה במסך הראשי שירענן לכם את רשימת ההודעות.

למרות שיש לנו מעט רעיונות איך לשפר את הפיצ'רים הללו, אנחנו שמחים כי גוגל ממשיכה לעדכן ומייעלת את הממשק לצורך שיפור והגישה למשתמש, דבר שחסר ללא מעט חברות כדי לעמוד בתחרות של היום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.