גוגל (Google) החלה בשדרוג ממשק המשתמש של Gmail במכשירים הניידים, והחל מאמש משתמשי מערכות אנדרואיד (Android) ו-iOS קיבלו את העדכון. הגרסה הניידת החדשה שהוכרזה בחודש שעבר, מביאה כמה אלמנטים מהגרסה השולחנית, שזו כזכור עודכנה לא מכבר בשנה שעברה.

מדובר בשינוי הגדול ביותר שעבר שירות הדואר של גוגל בשנים האחרונות. הממשק החדש נקי יותר, אחיד וברור יותר. יש שיאמרו כי הוא שאב השראה מ-Inbox, אפליקציית המייל הניסיונית של החברה שסוגרת את שעריה בחודש הבא.

בין היתר גוגל זנחה את שורת התפריט האדומה בחלק העליון לטובת שורת חיפוש. הפונט הוחלף ל-Google Sans שבו היא משתמשת במוצריה השונים וכן תוויות וקבצים מצורפים מוצגים בצורה מודגשת בכל הודעה.

בעת קבלת העדכון, המשתמש יוכל לבחור בין אפשרויות התצוגה השונות ממש כמו בממשק השולחני. אפשר לבחור בין מצב ברירת המחדל בו מוצג מידע רב יחסית במסך הראשי לכל הודעה, תצוגה קומפקטית בה השורות והמידע הוא בסיסי או תצוגה המשלבת בין השניים.

מלבד אלו, Gmail יפעל ללא שינוי כפי שהיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.