שלחתם למישהו מייל בטעות? שכחתם לצרף קובץ? כיתבתם מישהו שלא אמור להיות מכותב? מעכשיו תוכלו לתקן את הפדיחות הללו בקלות בלי צורך להתנצל או לשלוח מייל נוסף. גוגל (Google) סוף כל סוף האזינה לבקשת הגולשים והוסיפה אפשרות מבורכת בתוכנת ג'ימייל (Gmail) לבטל שליחה של דואר אלקטרוני שניות בודדות לאחר שנשלח. הקאץ' – האופציה הזו זמינה כרגע רק בגרסת הדפדפן של התוכנה, וצריך להפעיל אותה דרך ה"הגדרות".

כל שצריך לעשות הוא לגשת ללשונית "כללי" ולחפש את האופציה "Enable Undo Send". לאחר מכן תתבקשו לבחור מרווח של זמן בין 5 ל-30 שניות. האופציה הזו למעשה דוחה את שליחת המיילים שלכם בכמות הזמן שתבחרו, ומעניקה לכם מרווח נשימה להתחרט. מה שאומר שהפיצ'ר למעשה לא מוחק בפועל הודעה שהתקבלה בתיבת דואר של מישהו אחר, אלא פשוט מעכב את השליחה שלו על ידכם. האופציה הזו, שהייתה זמינה עד כה למשתמשי Labs בתור תוסף, מוצעת כעת לכלל המשתמשים.

GMAIL Undo Send

המשתמשים בגירסה הניידת של ג'ימייל ייאלצו להסתפק לעת עתה באפליקציית Inbox החדשה של גוגל, שמכילה את האפשרות הזו והוצעה בחינם לכלל המשתמשים לפני פחות מחודש. האם זה אומר שהוא יגיע בקרוב גם לגירסאות המובייל הרגילות של האפליקציה, לכל הפחות במערכות ההפעלה אנדרואיד? עושה רושם שכן.