תוספת קטנה אך שימושית לכל משתמשי הג’ימייל (Gmail) באשר הם מגיעה לגרסה השולחנית של שירות המייל: אפשרות לעריכת קבצי וורד, אקסל ופאוור-פוינט ישירות מהדפדפן.

בכל קבלת הודעת מייל עם קבצי אופיס המצורפים להודעה, נוסף כפתור המאפשר לערוך את אותם הקבצים עם שירות ה-Google Docs ובלחיצה אחת הוא ימיר את המסמך לקובץ ידידותי של גוגל, ויפתח לנו את המסמך בלשונית חדשה ומוכנה לעריכה.

מי שבכל זאת מעוניין להמשיך ולערוך דרך תוכנת האופיס של מיקרוסופט במחשב השולחני ולשמור על הסיומת התקנית של מיקרוסופט (docx), יוכל לעשות זאת על ידי שמירה של הקובץ ופתיחתו בנפרד, או לחלופין לחיצה על כפתור השמירה ל-Google Drive ועריכתו בשלב מאוחר יותר. גוגל אף מציעה שימוש בתוסף לדפדפן הכרום המאפשר לבצע עריכה למסמכי האופיס בלי לשונת את שם הקובץ.

המהפך השקט
כמעט בלי שהרגשנו, גוגל מספקת אלטרנטיבה איכותית לכלי האופיס הרשמי של מיקרוסופט וחשוב לא פחות – בחינם לגמרי ונגישות מכל מקום בשימוש באחסון בענן. הטמעת ה-Google Docs במגוון שירותי כמו הג’ימייל, Drive, מכשירי האנדרואיד ועוד, מספקים לה צעד נוסף להשתלטות על השוק שעבור מיקרוסופט, נחשב למכרה הזהב. במיקרוסופט כבר מזה תקופה מציעים שירותי אופיס ברשת בתשלום (Office 365) ולאחרונה החלה בבטא להפצת אפליקציית אופיס למכשירים ניידים, עריכה משותפת ועוד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.