גוגל (Google) הודיעה כי מצב הסודיות (Confidential Mode) של שירות הדואר האלקטרוני Gmail, שהושק מוקדם יותר השנה בגרסה המותאמת למחשבים אישיים, זמין כעת גם עבור האפליקציות הרשמיות למכשירי אנדרואיד ו-iOS.

מצב זה מאפשר כתיבה ושליחה של הודעות דואר אלקטרוני המכילות תוכן רגיש תוך הגבלות לגבי העברתן לאנשי קשר נוספים או העתקת תמונות וקבצים מתוכן. ניתן אפילו לנעול את המכתב תוך דרישת קוד נפרד (הנשלח בהודעת SMS) בכדי לקרוא אותו, או ליצור הודעה המוחקת את עצמה לאחר מספר נתון של שעות.

ezgif.com resize (1) Gmai Confidential Modeכמובן שלא מדובר בהגנה מושלמת: מצב הסודיות ב-Gmail איננו יכול למנוע מהנמען ליצור צילום מסך של תוכן ההודעה, לדוגמא – אך עדיין מדובר ברמת פרטיות גבוהה מזו של משלוח הודעה שאינה מוגנת כלל. ככל הנראה, התמריץ המשמעותי ביותר ליצירת המערכת היה הפרסומים אודות פריצת גורמים עוינים (הקשורים בממשלה הרוסית) לחשבונות ה-Gmail של מנהלי קמפיין הבחירות של המועמדת הדמוקרטית הילארי, במהלך המירוץ לנשיאות ב-2016.

בכדי להשתמש במערכת באפליקציות למכשירים ניידים, יש לבחור בזמן ניסוח הודעת דואר חדשה בתפריט ״אפשרויות נוספות״ (שלוש נקודות או קווים המופיעים בפינת המסך), ואז לבחור באפשרות מצב הסודיות ולהפעיל אותה.