במסגרת כל השינויים האחרונים ל-Gmail של גוגל (Google), הציגה החברה את כוונתה להוסיף תכונה חדשה לשירות הדואר, אשר מבוסס על אלגוריתמים של למידת מכונה, באמצעותו תוכל לסייע למשתמש לחבר דוא"ל חדש בדרך מהירה הרבה יותר.

התכונה החדשה, שנקראית "Smart Compose" תנסה להבין מההקשר של הטקסט בזמן ההקלדה, ובכך למעשה להציע לו אופציות מיידיות להשלמת המילה או המשפט, בדומה לחיזוי הטקסט בטלפונים סלולרים או בתוצאות החיפוש של גוגל. כך למשל, כאשר המשתמש מתחיל הודעת דואר חדשה, יכולה התכונה להציע לו לפתוח את ההודעה ב"היי", יחד עם שמו הפרטי של הנמען הראשון. כמו כן, בסוף הודעה יכולה התכונה להציע לסיים את המייל במשפט "מקווה לראותך בקרוב".

התכונה אף מסוגלת לזהות מתי המשתמש מכניס טקסט בנוגע לפגישה מסויימת, ולהציע לו להוסיף למייל שעה שבה הוא פנוי, להציע כתובת ולהכניס ביטויים רלונטיים שיכולים להיות קשורים לנושא הפגישה. כשהמשתמש מקבל את ההצעה שהוצעה לו, הוא יכול להכניס אותה למייל באמצעות הקשה על מקש ה-Tab ולעבור הלאה במהירות, כשהמטרה המוצהרת היא לחסוך זמן ולהפחית סיכוי לטעויות כתיב או פיסוק.

כמו כן מסוגלת גוגל לזהות משפטי שאלה בהודעות שנתקבלו, ולהציע למשתמש להגיב בתגובות מוכנות מראש, כמו למשל "כן", "לא" או "אולי".

התכונה החדשה ב-Gmail תופץ לכלל המשתמשים בשבועות הקרובים, כאשר הראשונים שיוכלו להפעיל אותה יהיו משתמשי ה-G Suite מהמגזר העסקי שמשתמשים בעיצוב החדש של השירות. אלא יכולים לגשת הגדרות – כללי ומשם לאפשר גישה ניסיונית (experimental access).