אם לא פעם חשתם כי המילה הכתובה או סמליל האימוג'י אינם מבטאים אתכם ברהיטות יש לכם כיום, בתנאי שאתם משתמשי iOS, אפשרות נוספות והיא מקלדת גיפים שכן גיפי (GIPHY), מאגר התמונות המונפשות בפורמט גיף (GIF או ג'יף), הכריז אמש בבלוג החברה על השקת Giphy Keys – יישום מקלדת חדש למכשירים מבוססי iOS, המאפשר לצרף לשיחה בקלות תמונות מונפשות. המקלדת שוחררה וזו זמינה להורדה בחינם מחנות ה-AppStore למכשירי אפל.

giphy

למעט העיצוב השחור-אפור, המקלדת זהה בעיצובה למקלדת של מערכת ההפעלה, אך כוללת בראש המקלדת פס נוסף המאפשר: לחפש תמונות מונפשות באופן עצמאי, לבחור מתוך קטגוריה, רשמית מועדפים או כאלה שהיו בשימוש לאחרונה. בנוסף היא מאפשרת לשמור תמונות מונפשות לרשימת המועדפים על-ידי לחיצה כפולה ואף אפשרויות חביבות כמו הנפשת מילים, שליחת מזג-אוויר ועוד.

המקלדת חביבה אך סובלת ממספר בעיות – ראשית היא אינה תומכת בעברית, מינוס גדול למשתמשים מהארץ שיאלצו לזגזג בין מקלדות רק כדי לצרף תמונה מונפשת. בנוסף לזאת התמונות אותן בוחרים לא מצורפות באופן אוטומטי לשיחה אלא מועתקות ללוח ועל-מנת לצרף אותן יש "להדביק" אותן בשורת הכתב, דבר שמעיב על קצב הכתיבה, אך הדבר ככל הנראה נובע מההגבלות של אפל על מקלדות צד-שלישי. כאמור, המקלדת זמינה כרגע רק עבור מכשירי iOS אך בקרוב תגיע גרסה המותאמת למכשירי האנדרואיד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.