לא משנה כמה יהיה מעוצב ממשק הג'ימייל (Gmail) שלנו, חלון כתיבת המכתבים נותר אחיד ומשעמם. מעתה תוכלו להפוך את המיילים המשעממים למלאי חיים ומשעשעים בלחיצת כפתור. תוסף חדש שהשיק אמש (ב') אתר Giphy לדפדפן גוגל כרום (Chrome) יאפשר להטמיע אנימציות GIF ישירות בגוף המייל.

קבצי GIF מתבססים על פורמט בו ניתן לדחוס מספר תמונות לקובץ יחיד ולהציגן בהנפשה, האחת אחרי השנייה. עד כה, אם רצינו לשלב קבצים אלו במיילים שלנו, היינו צריכים להורידם למחשב ולצרף אותם כקבצים נוספים במכתבי הדואר האלקטרוני שאנו כותבים. באתר Giphy, המאגד אנימציות GIF רבות, החליטו להרים את הכפפה ולהשיק את התוסף המדובר שיהפוך את התהליך למהיר ופשוט ויחסוך הורדת קבצים מיותרים.

"לא יודעים מה להגיד אחרי שארבעה אנשים הגיבו למייל, אבל אתם חייבים להגיב כי המנהל שלכם רוצה לדעת שקיבלתם את המייל? שילחו GIF. שרשורי המיילים בעבודה יהפכו לטובים הרבה יותר", נכתב בעמוד המוצר באתר.

כך תעשו זאת

בדקנו את התוסף החדש וכך תתקינו אותו בדפדפן שלכם. נציין כי ההתקנה היא על אחריותכם בלבד ולאחר שהסכמתם לתנאי השימוש ולהרשאות הגישה של התוסף.

1. ודאו שאתם גולשים דרך דפדפן גוגל כרום במחשב השולחני.
2. היכנסו לכאן ולחצו על כפתור Add to Chrome בצבע כחול מצד ימין, או הוסף ל-Chrome מצד שמאל.
3. אשרו את התקנת התוסף וסגרו את כל חלונות הדפדפן שנותרו פתוחים.
4. הפעילו מחדש את דפדפן הכרום, היכנסו לג'ימייל וכתבו מכתב חדש. בתחתית חלון ההודעות יופיע הלוגו הצבעוני של Giphy. לחצו עליו, ובחלון שייפתח חפשו אנימציה לפי מילות מפתח. לחיצה על האנימציה המבוקשת תוסיף אותה ישירות לגוף המכתב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.