הטלפון החדש של ג'יוני, Gionee M7, יכול להתברר כאחד המעניינים שהושק לאחרונה בחברות ברמה השלישית של שוק יצרניות הטלפונים. אחד ההיבטים שהחברה מבליטה בקשר לטלפון, שזמין מהיום למכירה תמורת כ-425 דולרים, הוא הכללת יכולות אבטחה משופרות, דבר שיכול לקסום אולי גם למשתמשים עסקיים או כאלה ששומרים מידע חשוב ורב ערך במכשיר שלהם.

כך, לדוגמה, הטלפון מכיל שבב הצפנה שמיועד לאפשר להשתמש בו לצורך ביצוע תשלומים, ככרטיס אשראי ואפילו ככרטיס לשימוש לתשלומים באמצעי תחבורה, 'רב קו' במונחים שלנו. בנוסף, החברה מספרת שהוא מכיל זיכרון אחסון בלעדי שמשמש את חיישן טביעת האצבע, הממוקם מאחור, כדי לאחסן את מאגר טביעות האצבע המאושרות לשימוש עם המכשיר. היבט נוסף של אבטחה בא לידי ביטוי בטכנולוגיה שמוצמדת למצלמה הקדמית. זו מציעה חיישן בגודל 8 מגה-פיקסל עם זווית צילום של 105 מעלות, והיא יודעת לבצע זיהוי פנים תלת ממדי.

ומה עוד מציע Gionee M7?

התצורה הכללית של המכשיר נראית מעניינת ומכובדת גם בשוק שעמוס למדי במכשירים נוטפי טסטוסטרון וביצועים. הוא מגיע עם מסך AMOLED בגודל של 6.01 אינץ' ברזולוציה של 2160×1080 פיקסלים, כשהמסך תופס כ-85% משטח הפנים הקדמי. המערכת על שבב היא Helio P30 של מדיה-טק (MediaTeak) המורכבת משמונה ליבות עיבוד במהירות מרבית של 2.3 ג'יגה-הרץ, והיא מגובה ב-6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי. ניתן להרחיב את זיכרון האחסון בעוד 256 ג'יגה-בייט לכל היותר באמצעות כרטיס microSD.

קרא עוד:  וואן פלוס תשתול 27,333 עצים בהודו כדי לחגוג 1,500 ימים להשקת OxygenOS

כמו רוב המכשירים כיום מגיע גם Gionee M7 עם צמד מצלמות מאחור כשהראשית מציעה חיישן בגודל 16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם נאה של f/1.8, כשהשנייה מצוידת בחיישן 8 מגה-פיקסל. הסוללה היא בנפח עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה, ולמרות שמשקל המכשיר הוא כ-180 גרם, עוביו עומד על 7.2 מ"מ. המכשיר מגיע עם מטען 9V/2A והוא תומך בטעינה מהירה באמצעות מחבר USB-C, וזאת מבלי לוותר על יציאת 3.5 מ"מ שממוקמת משמאלו, בחלק התחתון של המכשיר.

מערכת ההפעלה של ה-M7 היא אנדרואיד 7.1.1 שמעליה הממשק הקנייני של החברה שמכונה Amigo OS בגרסה המעודכנת שלו. בנוסף, המכשיר יוצע בצבעים מתכתיים שמשתלבים היטב עם הגוף האחוד, ומדובר בצבעים שחור, אדום, זהב ושני סוגים של כחול.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.