גירסא 4.0 של מערכת ההפעלה אנדרואיד הייתה זמינה באופן רשמי בדצמבר האחרון עם שיחרורו של מכשיר הגלקסי נקסוס. כיום, קצת יותר מארבעה חודשים מאז שהגיחה לאוויר העולם, גרסת ה"קסטה" תוספת נתח שוק של כמעט 3 אחוז מכלל המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד.

באתר המפתחים לאנדרואיד פורסם בתחילת השבוע תפוצת הגירסאות השונות של מערכת ההפעלה, והקסטה תופסת נתח של 2.9 אחוז. נכון לא מדובר בנתח משמעותי אך חשוב לציין שהגירסה הכפילה את הנתח שלה באפריל הזה בהשוואה לינואר השנה בו המכשירים אשר מריצים את הקסטה היו רק 1.6 אחוז מכלל מכשירי האנדרואיד. את העליה בתפוצה אנו מעריכים כי ניתן לייחס לעדכון של מכשירים פופולריים כמו הגאלקסי אס 2, שזכה לעדכון לגירסה האחרונה (אם כי עדיין אנו בארץ עדיין מחכים).

מהגרף ניתן לראות כי הגירסה הנפוצה ביותר היא 2.3, את "האשמה" לכך ניתן להפיל על יצרניות המכשירים, שנאלצות לעדכן את הממשקים המותאמים-אישית שלהם לגירסה החדשה אך בנוסף להן גם לספקיות הסלולר השונות יד בעיכוב, שכן אישור שלהם נדרש טרם הפצת העדכון למכשירים שנמכרו דרכן. אנו צופים כי בחודשים הקרובים נראה עלייה בתפוצה של ICS הן בעקבות עדכון של מכשירים קיימים והן בעקבות השקתם של מכשירים חדשים אשר מגיעים מראש עם גירסה 4.0.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.