למערכת האנדרואיד קיימים כיום גרסאות רבות, כאשר כל יצרנית ומפעילת תקשורת אחראית לשחרר בעצמה את העדכונים, דבר שגורם בפועל לפערים בין גרסאות המכשירים ומדגיש את הפער הבעייתי שיש למערכת האנדרואיד ועל גוגל לתקן.

בדוח המעודכן ששחררה גוגל באתר המפתחים מתברר כי גרסת ה-Froyo 2.2 עדיין נחשבת לפופולרית ביותר בקרב מכשירי האנדרואיד וחולשת על 51.2% מהמכשירים, אולם צמיחה משמעותית נרשמה לגרסת ה-Gingerbread 2.3 שקפצה למעל 31% מסך מכשירי האנדרואיד. זוהי קפיצה משמעותית ביותר שכן רק בחודש מרץ השנה היא עמדה על 1.7% מהשוק ויחד עם גרסה 2.2 הם מותקנים על כ-84% מהמכשירים.

עלייה של שתי הגרסאות הללו הביאה לירידה משמעותית של גרסת 2.1 ששוחררה כזכור לפני כשנה וחצי ויתרה מכך, גרסאות 1.5 ו-1.6 ירדו מ-7% בחודש מרץ לכדי פחות מ-3%. ומה עם Honeycomb? אל אף מספר לא מועט של מחשבי טאבלט שיש ליצרניות, רק מעטות החלו לייצר טאבלטים מבוססי Honeycomb, וכך אנו רואים גדילה של 1.2% מחודש מרץ ל-1.4% סה”כ, אך הטאבלטים החדשים שראינו בתערוכת IFA 2011 השבוע, וודאי ישנו קצת את המספרים עד הדו”ח הבא. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.