למרות שהשוק מוצף במוצרי טיפוח שונים, רבים עדיין לא מוכנים להחליף את סכין הגילוח שלהם. בדיוק בשביל אלה, שמתעקשים להישאר עם סכין גילוח קלאסית הציגה ג'ילט (Gillette) פתרון שוודאי יקסום לגברים רבים: סכים גילוח מתחממת.

כמעט לכל משתמשי סכין הגילוח יש איזושהי "שיטה" כדי להקל על הגירוי בעור. יש כאלה המשתמשים בקצף גילוח מסוים, אחרים שמשתמשים בקרם לאחר גילוח או כאלה שמתגלחים תוך כדי מקלחת במים חמים. הפתרון כנראה הכי מוצלח הוא לשלב חום על הפנים, ויש מי שעושה זאת גם עם מגבת חמה.

זה בדיוק מה שמנסה לעשות Heated Razor מבית GilletteLabs, זרוע הפיתוח של ג'ילט שהחלה את הפרויקט במימון המונים ב-Indiegogo. מדובר בסכין הגילוח הראשונה הראשונה בעולם המספקת תחושה של מגבת חמה על הפנים, מבלי הכנות מראש. זה מעין שילוב של שיטת מסורתית לגילוח של פעם רק עם מוצר עדכני וטכנולוגי.

סכין רגילה, אבל עם טוויסט

סכין הגילוח החדשה של ג'ילט, Heated Razor, נראית כמו סכין גילוח רגילה רק עבה יותר. היא מיוצרת מאלומיניום בשילוב סיליקון ונותנת תחושת אחיזה טובה ביד. העיצוב שלה מזכיר דגמים אחרים של החברה, כשזו נושאת 5 להבים בטכנולוגיית Flex Disc.

מה ששונה במראה שלה הוא בחלק התחתון של הלהבים, שם ממוקם פס מתכתי רחב המתחמם מיידית בהפעלת הסכין. טרם השימוש הראשוני, נדרשנו להטעין את הסכין 60 דקות לפחות. מה שנחמד היא עריסת הטעינה כבדת המשקל (יחסית), זאת כדי לאפשר העמדת הסכין בצורה אנכית.

בדומה למראה היוקרתי של הסכין, גם עמדת הטעינה מהודרת ומסקרנת, והיא מגיעה בחיפוי בצבע שחור מבריק המשולב במסגרת אלומיניום. העמדה מתחברת לחשמל באופן קבוע ועל הגומחה הקטנה שבה מניחים את סכין ה-Heated Razor. הסכין נצמדת מיידית בצורה מגנטית ועומדת בצורה יציבה יחסית בלי ליפול. זה כשלעצמו נראה מהודר ונאה, ומונע את הצורך לחבר את המטען בכל פעם לסכין באופן ידני.

בידית הסכין נמצאת הסוללה, המספיקה לעד 6 שימושים, בהתאם לזמן הגילוח.

מתחת לסכין

רגע לפני שמתחילים את הגילוח כל שיש לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההפעלה. חימום סכין ה-Heated Razor מתבצע כמעט מיידית, ולא צריך להמתין יותר משתי שניות. הסימן לכך הוא נורית ההפעלה העוברת מצבע כתום מהבהב לכתום קבוע.

אם מעוניינים, אפשר אפילו להחליף בין רמות החום מטמפרטורה 50 מעלות ל-43 מעלות וזאת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה.

מכאן הגילוח מתבצע באופן רגיל לכל דבר ולפי העדפת המשתמש. כלומר גילוח רטוב במקלחת, על יבש, עם או בלי קצף גילוח. כל אחד לפי רצונו. אנחנו ביצענו מספר ניסיונות גילוח, כשאחד מיד לאחר המקלחת והשני באמצע היום. בכל המקרים השתמשנו בג'ל גילוח.

השימוש עם סכין הגילוח Heated Razor היה ידידותי ואפילו מפתיע. בעוד שמעט חששנו כשהנחנו את הסכין לראשונה על העור, פס החימום נתן תחושה נעימה מאוד, במיוחד כשהתנסינו בסכין ביום בו הטמפרטורות היו נמוכות. התחושה הייתה כאילו אנו מתגלחים תחת מים חמימים ונעימים בזמן שאנו מעבירים את הסכין על פני העור. משהו שמכניס קצת עניין בגילוח המשעמם והיומיומי.

גם בבדיקה על יבש, כלומר גם שהעור לא מרוכך אחרי מקלחת, הסכין הציגה תוצאות מפתיעות למדי. מרחנו ג'ל גילוח לפני ומיד התחלנו לעבוד עם הסכין. התחושה של חמימות בהחלט הוסיפה לריכוך העור וסייעה בגילוח מהיר וחלק.

מבחינת הסכין, היא מזכירה מאוד את דגם ה-Fusion של החברה. זו מסוגלת לנוע לכיוונים שונים, כולל ראש הנע מצד לצד. זה בהחלט מסייע לעור עדין כמו שלנו והיינו מרוצים מתוצאות הגילוח. הפנים היו חלקות, ללא גירוי בעור או חתכים. גם כאשר המתנו שלושה ימים בין גילוח לגילוח והשערות היו עבוד וגדולות יחסית, הסכין סיפקה גילוח מצוין ומהיר. אהבנו שיכלנו לשטוף את הסכין תוך כדי הגילוח שכן היא אטומה למים, כך שמי שעורו רגיש וחושש מפציעה יכול אף להשתמש בה גם בזמן המקלחת.

פס החימום של סכין ה-Heated Razor של ג'ילט הוא בהחלט תוספת חביבה אשר נותנת תחושה נעימה ורעננה לפנים תוך כדי גילוח. אמנם זה לא כמו מגבת חמה שעל כל הפנים, שכן זו מסוגלת לרכך את העור באופן משמעותי יותר, אבל זו תחושה נעימה שלא דומה לאף סכין אחרת.

השורה התחתונה

סכין הגילוח Heated Razor של ג'ילט היא מוצר מעניין ומרענן מאוד בשוק סכיני הגילוח שכמעט ואינו מחדש. הוא מספק תחושה נעימה על העור ומאפשר שימוש מגוון הן במקלחת או לאחריה וגם על יבש, כך שמי שיש לו עור רגיש יכול להתגלח ללא חשש.

עם זאת, מחירה של סכין הגילוח הוא פרימיום לכל דבר. תמורת 699 שקלים יקבלו הלקוחות 2 להבים בערכה. כל 8 להבים נוספים עולים 199 שקלים. יקר מאוד ובהחלט לא לכל אחד. עם זאת, זהו פתרון בהחלט אידאלי עבור מתנה למי שכסף הוא לא הבעיה עבורו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.