חברת Gigabyte, יצרנית החומרה הטיוואנית השיקה את המחשב הנייד הקל בעולם. בין אם הוא יכונה לפטופ או אולטרה בוק, מדובר במחשב בגודל 11.6 אינצ' השוקל 975 גרם בלבד, ובעובי של 3 מ”מ בנקודה הדקה ביותר עד 16.5 מ”מ בנקודה העבה.

ב-Gigabyte לקחו את התחרות מול ה-MacBook Air ברצינות, ובדומה למחשב של אפל, ה-X11 מיוצר גם הוא מסיבי פחמן (Carbon Fiber) המשולב באלומיניום, מה שמספק לו את הקלילות והחוזק של גוף המחשב.

מתחת למכסה המנוע נמצא את מיטב החומרה שערכת השבבים HM77 יודעת להציע, עם מעבד הדור השלישי של Core i5/i7, זיכרון 4GB RAM, מעבד גרפי HD Graphics 4000 מבית אינטל, אחסון פנימי 128GB מבוסס SSD מהיר, תקשורת אלחוטית WiFi b/g/n ו-Bluetooth 4.0, כניסות USB 3.0, אודיו, מצלמה קדמית כרטיס זיכרון ורמקולים בנויים. המסך מסוג LED מספק רזולוציה של 1366×768 ונמצא בו גם משטח עכבר גדול תומך מולטי-טאץ' בציפוי זכוכית, וכן סוללה בת 4730mAh.

ה-X11 מכוון גבוה, ועל כן גם מחירו לא יהיה זול ויעמוד סביב $999 עד $1,299 לכשיושק בעוד כחודשיים שלושה.

וידאו: Gigabyte X11 בפעולה

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.