גי'גה-בייט (Gigabyte) חשפה ב-CES שני מוצרים חדשים שמבוססים על מעבד האטום (Atom) החדש של אינטל (Intel), הלו הוא ה-Cedar Trail: טאבלט ונטבוק שהוא למעשה מחשב לוח לכל דבר, במובנו הראשוני.

הטאבלט, S1081, מבוסס על מסך 10.1 אינץ' והוא מציע כונן רגיל קשיח סטנדרטי בנפח של 500 ג'יגה-בייט או פחות (אין אפשרות ל-SSD). הטאבלט מציע חיבור USB 3.0 ויציאות VGA ו-HDMI. מבחינת קישוריות יש כמובן WiFi ובאופן קצת מפתיע, חיבור בלוטות' 4.0. מעבר לכך מציעה החברה עבור הטאבלט המסוים הזה תחנת עגינה למולטימדיה שכוללת כונן DVD וצמד רמקולים עם סאב-וופר. בנוסף תכננה החברה מקלדת ייעודית.

ה-T1006M, שהוצג במקביל, הוא נטבוק שהוא למעשה מחשב לוח לכל דבר – המסך מסתובב ונסגר על המקלדת כשפניו כלפי מעלה, אם אתם מתקשים לזכור. הוא מציע מסך מגע קפקטיבי בגודל 10.1 אינץ' ברזולוציה של 1366×768 פיקסלים. הוא מגיע עם חיבור USB 3.0 ומבחינת קישוריות הוא מציע גם חיבור סלולארי מדור 3.5. הנטבוק מגיע עם סוללת 6 תאים, והחברה טוענת לזמן עבודה ממושך במיוחד, אך לא סיפקה פרטים.

ג'יגה-בייט גם לא סיפקה מחירים ופרטים רבים אחרים לגבי שני המוצרים החדשים שלה, כמו למשל איזו מערכת הפעלה תוצע עבור הטאבלט, אבל CES הרי זה קודם כל להראות.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.