עם הישמע השם ג'ורג' הוטז (George Hotz), הידוע בשמו המחתרתי Geohot, וודאי יעורר זכרונות מתוקים בפני רבים ממחזיקי האייפון הוותיקים. אולם עתה מתברר כי ההאקר המפורסם שהחל את דרכו בסצנת הפריצות למערכת ההפעלה iOS ופרש לפני זמן מה, חוזר לביצה כשבאמתחתו כלי המעניק גישת רוט למרבית מכשירי האנדרואיד בקליק אחד.

הכלי החדש שזכה לשם towelroot מעניק גישת רוט למרבית מכשירי האנדרואיד הקיימים, וביניהם מכשירי ה-Note 3, Galaxy S4 Active, Nexus 5 ומכשיר ה-Galaxy S5 בעל גרסת ה-Version, פותח על-ידי ההאקר המוכשר עוד לפני מספר שבועות, מיד עם פרסום ההודעה בקהילת מפתחי האנדרואיד (XDA), לפיה יוענק פרס כספי לקבוצה או לאדם הראשון שיצליחו לפרוץ את חומותיו המבוצרים של מכשיר ה-Galaxy S5, על אף טכנולוגיית ה-Knocx שחשפה חברת סמסונג אשתקד בעיצומו של כנס ה-MWC 2013, שלטענת משתמשים רבים הקשה על הליך ביצוע גישת הרוט.

Towelroot-5-1024x907

לפרוץ בקליק

כל שצריך לעשות על מנת להעניק גישת רוט למכשיר האנדרואיד שברשותכם, הוא לבחור את השיטה המועדפת עליכם להעברת ולהתקנת קבצים: ניתן להוריד את קובץ ה-APK למחשב ולאחר מכן להעבירו למכשיר, או לחלופין לנווט על עבר האתר שנבנה במיוחד למען מטרה זו ולהוריד את הקובץ המצורף בלחיצה במרכז המסך. לאחר התקנת האפליקציה שתלווה במספר אזהרות על כך שאינה בטוחה לשימוש ועלולה לסכן את המכשיר, יש ללחוץ על כפתור ה-make it ra1n ולהמתין מספר שניות להפעלה מחודשת של המכשיר.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

יחד עם זאת, הוטז מדגיש כי ביצוע פעולת הרוט לא תפעל על מכשירים בהם קוד המקור נכתב לאחר התאריך 3 ליוני 2014- כך שיש לשקול במשנה זהירות ביצוע פעולה זו.

ההאקר הידוע בכינויו Gehot הוא ההאקר המוערך ביותר בקהילת ה-Jailbreak. עוד בצעירותו עלה לכותרות כשהצליח לראשונה לבצע פריצת Unlcok עבור מכשיר האייפון 2G (פתיחת המכשיר לכל הרשתות שהיה נעול באותה תקופה לרשת מסוימת), כשלאחר מכן פיתח כלים מיוחדים עליהם מתבססים למעשה כל פריצות ה-Jailbreak הנוכחיות למכשירי אפל. נוסף על כך, Gehot היה הראשון גם לפצח את מכשיר ה- PlayStation 3- שבעקבותיה נתבע לאחר מכן על ידי חברת סוני.