צבעוניות, גמישות, התאמה לכל טלפון נייד כמעט באמצעות מתאם אוניברסלי, התאמה למצלמות פעולה כמו GoPro וגם למצלמות 'אמיתיות' כל עוד המשקל לא עבור את קו החמישה קילוגרמים. ככה בקצרה אפשר לתאר את Gekkopod (גקופוד), חצובה גמישה עד מאוד של חברת זבאם (Zbam) הישראלית שהתחילה את דרכה לפני שנתיים כפרויקט גיוס כספים בקיקסטארטר (Kickstarter), ועכשיו היא עושה עלייה קצת מאוחרת לארץ מולדתם של היזמים בחנויות באג.

ולמעשה אפשר להוסיף לתיאור הזה לעיל גם כיפית לשימוש, וגם כיד הדמיון. למה כיד הדמיון? כי למעשה אפשר לחבר את החצובה הזו כמעט לכל דבר שיש בשטח, ורק הדמיון יכול הוא זה שיכול להגביל את המקומות הללו. זה מתחיל משולחן העבודה בה היא יכולה לשמש פשוט כמחזיק לטלפון, זה ממשיך בחוץ שאפשר להצמיד אותה לענף של עץ, ואם אתם רוכבים על אופניים, השתמשו בחצובה הזו כדי לחבר את הטלפון שלכם לכידון ואפילו לצלם את הנסיעה שלכם, או סתם להאזין למוזיקה תוך כדי.

כן, קצת הקדמנו את המאוחר, אבל לא בכדי, כי ההתלהבות רבה עוד יותר כשנותנים לילדים לשחק עם זה ולקבוע מה לעשות. כן, אפשר אפילו להשתמש בזה כדי להצמיד את הטלפון ליד, ממש בקצה לצילומי סלפי יציבים יחסית נוחים.

זרועות התמנון של Gekkopod

טוב, בואו נעשה את זה מסודר. כבר סיפרנו עד כאן שמדובר בחצובה, סיפרנו שהיא מאוד גמישה וסיפרנו שהיא מתאימה לעבודה עם כל דבר שאפשר לצלם אתו. עכשיו נספר שהיא מורכבת למעשה מחמש זרועות עם קצה רחב, גם אם ההרגשה בעת השימוש היא שיש יותר. כל הזרועות שוות באורכן, אבל יש מעט הבדלים בקצוות. הקצה המעובה של ארבע מהן מחוספס ואילו בחמישית יש חור להברגה שזהה לחור שיש באמצע. כבר נחזור לזה. שתיים מהקצוות המחוספסות הן רק מחוספסות, והן צמודות זו לזו, כשהחמישית עם חור ההברגה מולן בדיוק באמצע. שתי האחרות מחורצות בקצרה כך שיש עוד מעין שתי זרועות קצרות בצדדים שאפשר גם אותן לקפל בנפרד.

קרא עוד:  מיקרוסופט הכריזה על אוזניות ללא חוטים, בסגנון ייחודי משלה

חזרנו רגע להברגה לעיל. הערכה מגיעה עם בורג ראשי שמתאים להברגת מצלמה סטנדרטית. אפשר כאמור להבריג באמצע או בקצה בתלות במצב ובתלות בעצמים שיש בסביבה. אל ההברגה הזו אפשר לחבר עוד שני עזרים טקטיים שמגיעים עם ה-Gekkopd: מתאם למצלמות GoPro ומתאם אוניברסלי בו משתמשים כדי להצמיד טלפונים לחצובה כך שישבו במקום בבטחה, והצלחנו לדחוף אפילו את הטלפון הכי גדול בסביבה – Mi Max של שאומי (Xiaomi), בקושי אבל נכנס ביציבות מלאה.

אבל הסיפור הוא כאמור הרגליים, הדמיון וגם קצת תלות במה שיש בסביבת הצילום בה נמצאים. החצובה מיוצרת מסיליקון קשיח שבתוכו יש שלדת מתכת שמספקת את היציבות אבל לא מונעת את הגמישות, וגמישות אכן יש. אפשר פשוט לסובב את הזרועות של Geekpod כמעט לכל כיוון אפשרי, וכך בעצם להשיג את האחיזה שרוצים, וכאמור, בלי לפחד כלל. בבדיקות שלנו, למרות החשש, לא נפגעה אף מצלמה ואף טלפון, והשתמשנו בכמה כולל מצלמה שמאוד חששנו לה בתחילה.

מעבר לשימוש כמעמד על השולחן, הצלחנו להצמיד את החצובה לענף של עץ דק, ואחד עבה יותר, לצינור מתכת אנכי, לגדר מתכת ואפילו לקרש דקיק. זה הפך באמצע לסוג של משחק – אל מה אפשר להצמיד את החצובה ועוד לא סובבנו את הזרועות שלה מסביבו? אפילו למראה של רכב הגענו.

עם זאת צריך להתרגל, הגמישות היא אכן גמישות, אבל היא לא משוחררת מהקשיחות, אבל בסוף מתרגלים ואפשר להשיג כמעט כל זווית שרוצים.

קרא עוד:  גוגל השיקה כלי שיבדוק האם הסיסמאות שלכם מאובטחות

מצלמים מרחוק

אבל מה העלו חכמים בתקנתם אם שמים את הטלפון על העץ שם למעלה ונשארים למטה כדי להצטלם? משתמשים בכפתור הצילום האלחוטי שמהוא חלק מהערכה. מדובר בכפתור פשוט שמשתמש בבלוטות' ואם אין תקלה כלשהי, הזיהוי שלו קל ומצמדים אותו לטלפון, ולא משנה עם מדובר ב-iOS או באנדרואיד (Android), בדיוק כמו שמצמדים אזניות, דיבורית או רמקולים. הכפתור מזוהה במכשיר כ-Remote Shutter ובדרך כלל אין בעיה. עם זאת, מומלץ לבדוק שהוא אכן עובד לפני שתופסים מרחק של כמה מטרים ומנסים לצלם.

ומה השורה התחתונה? שזה עולה 99 שקלים, ולמרות שזה לא זול במיוחד, מדובר בחצובה שהיא רב צדדית ורב שימושית עד מאוד. וכן, היא גם כיפית לשימוש.

https://youtu.be/td1kkv3YPkM